Trwa ładowanie...
d2jdt5z
d2jdt5z

Fitch Ratings potwierdził ratingi BBB dla Energi i jej obligacji

Warszawa, 08.10.2014 (ISBnews) - Agencja ratingowa Fitch Ratings potwierdziła długoterminowe oceny ratingowe w walucie obcej i krajowej dla Energi jako emitenta na poziomie "BBB" z perspektywą stabilną oraz ocenę na poziomie "BBB" dla wyemitowanych przez spółkę zależną Energa Finance AB (publ) obligacji, podała spółka.
Share
d2jdt5z

?Utrzymanie ratingu agencja uzasadnia dominującym udziałem regulowanej działalności dystrybucyjnej w EBITDA Grupy, który ogranicza ryzyko biznesowe i zapewnia przewidywalność przepływów środków pieniężnych. Fitch w swoim raporcie nie wyklucza podwyższenia długoterminowego ratingu spółki jako emitenta oraz ratingu dla niepodporządkowanego długu niezabezpieczonego spółki w przypadku utrzymania dominującej roli segmentu dystrybucji w nakładach inwestycyjnych i strategii spółki oraz dalszej poprawy otoczenia regulacyjnego" - czytamy w komunikacie.

Agencja oczekuje m.in. wprowadzenia wieloletniego systemu taryfowego i eliminacji lub zmniejszenia wpływu na przepływy pieniężne obowiązku zakupu energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (tzw. roli Sprzedawcy z Urzędu), podano również.

Grupa Energa jest jednym z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce pod względem ilości energii sprzedawanej do odbiorców końcowych, z udziałem w rynku sięgającym 15%, wg stanu za trzy kwartały 2013 r.

(ISBnews)

d2jdt5z

Podziel się opinią

Share
d2jdt5z
d2jdt5z