Trwa ładowanie...
d4fkh4t

Fitch umieścił długoterminowy rating Banku Millennium na liście obserwacyjnej (opis)

25.11. Warszawa (PAP) - Fitch umieścił długoterminowy rating i długoterminowy rating podmiotu IDR Banku Millennium na liście obserwacyjnej bez wskazania kierunku zmian - podał...

Share
d4fkh4t

25.11. Warszawa (PAP) - Fitch umieścił długoterminowy rating i długoterminowy rating podmiotu IDR Banku Millennium na liście obserwacyjnej bez wskazania kierunku zmian - podał Fitch w komunikacie. Rating wsparcia banku na poziomie "3" umieszczony został na liście obserwacyjnej z nastawieniem pozytywnym.

Rating długoterminowy pozostał na poziomie A-(pol). Rating podmiotu IDR dla Banku Millennium to "BBB-".

Krótkoterminowy rating IDR jest na poziomie "F3", a rating VR (viability rating) na poziomie "bbb-". Rating indywidualny pozostaje na poziomie "C/D".

d4fkh4t

Zmiana jest związana z obniżeniem długoterminowego ratingu Banco Comercial Portuguese (BCP) do "BB+" z perspektywą stabilną.

Fitch podał, iż długoterminowy rating IDR może zostać podwyższony w przypadku sprzedaży Banku Millennium podmiotowi o wysokim ratingu.

Istnieje jednak również pewne ryzyko obniżenia ratingu jeśli pogorszy się profil kredytowy BCP i Bank Millennium nie zostanie sprzedany.(PAP)

mto/ jtt/

d4fkh4t

Podziel się opinią

Share
d4fkh4t
d4fkh4t