Trwa ładowanie...
d3on51u

FM Bank i PBP chcą się połączyć, fuzja do końca '13

20.03. Warszawa (PAP) - FM Bank i Polski Bank Przedsiębiorczości złożyły do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zgodę na połączenie obu instytucji. Fuzja banków ma zostać...

Share
d3on51u

20.03. Warszawa (PAP) - FM Bank i Polski Bank Przedsiębiorczości złożyły do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zgodę na połączenie obu instytucji. Fuzja banków ma zostać sfinalizowana w 2013 roku - poinformowały banki w środowym komunikacie.

Głównym inwestorem w FM Banku i jedynym właścicielem Polskiego Banku Przedsiębiorczości jest fundusz Abris Capital Partners.

"Staniemy się wysoko wyspecjalizowanym bankiem dla mikro, małych i średnich firm. Integracja daje nam stabilną bazę, w szczególności kapitałową, do szybkiego rozwoju i tworzenia nowych produktów" - powiedział cytowany w komunikacie Maciej Stańczuk, prezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

Banki podały, że ich fuzja ma zostać sfinalizowana w 2013 roku i po otrzymaniu wszelkich wymaganych zgód nastąpi operacyjne połączenie obu banku.

Nowy bank będzie zatrudniał ok. 700 osób pracujących w 55 oddziałach FM Banku oraz w pięciu centrach korporacyjnych Polskiego Banku Przedsiębiorczości.(PAP)

seb/ jtt/

d3on51u

Podziel się opinią

Share
d3on51u
d3on51u