Trwa ładowanie...
d5nnldp

FO Dębica zaprzestanie produkcji opon rolniczych z końcem roku

Warszawa, 16.10.2014 (ISBnews) - Firma Oponiarska Dębica zaprzestanie produkcji opon rolniczych z końcem 2014 r., podała spółka. Dębica skupi się na produkcji opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.
Share
d5nnldp

"Decyzja zarządu została podjęta w związku z otrzymaniem od koncernu Goodyear, głównego klienta spółki i jej inwestora strategicznego, informacji o zaprzestaniu z dniem 1 stycznia 2015 r. dalszego zakupu opon rolniczych produkowanych przez spółkę. Obecnie na realizację zamówień koncernu Goodyear przeznaczanych jest około 80% opon rolniczych produkowanych przez spółkę" - czytamy w komunikacie.

Szacunkowa roczna wartość sprzedaży opon rolniczych stanowi jedynie około 1,8% szacunkowej rocznej wartości wszystkich opon sprzedawanych przez spółkę, podkreśla Dębica.

"Spółka nadal będzie koncentrować się na produkcji i sprzedaży opon w strategicznych dla spółki segmentach rynku, tj. opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych" - czytamy dalej.

d5nnldp

Firma deklaruje również, że podejmie wszelkie niezbędne działania w celu wypracowania rozwiązania umożliwiającego złagodzenie wpływu podjętej decyzji na pracowników.

FO Dębica jest największym polskim producentem opon do samochodów osobowych i dostawczych. Wiodącą pozycję zajmuje również na rynku opon całostalowych do samochodów ciężarowych, opon do samochodów terenowych, maszyn i urządzeń rolniczych oraz innych produktów z branży oponiarskiej.

(ISBnews)

d5nnldp

Podziel się opinią

Share
d5nnldp
d5nnldp