Trwa ładowanie...
daf4ai3
15-01-2016 15:44

Fortum Holding złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia kontroli nad Grupą Duon

Warszawa, 15.01.2016 (ISBnews) - Fortum Holding złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad Grupą Duon, podał Urząd. 

Share
daf4ai3

Wniosek wpłynął 11 stycznia br., sprawa jest w toku.

"Zgłoszenie dotyczy zamiaru koncentracji przedsiębiorców, polegającej na przejęciu przez Fortum Holding B.V. z siedzibą w Amsterdamie, Holandia kontroli nad Grupą Duon S.A. z siedzibą w Wysogotowie k. Poznania" - czytamy w komunikacie.

Fortum ogłosiło 8 stycznia br. wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Grupy Duon po 3,85 zł za akcję. Okres zapisów rozpoczyna się 28 stycznia 2016 roku, a jego przewidywane zakończenie nastąpi 26 lutego 2016.

Fortum Holding należy do grupy kapitałowej Fortum. W Polsce spółki należące do tej grupy prowadzą działalność między innymi we Wrocławiu, Częstochowie, Zabrzu, Bytomiu i Płocku. Zajmują się produkcją i dostarczaniem energii cieplnej, a także wytwarzaniem energii elektrycznej w kogeneracji. Grupa Fortum jest również obecna na polskim rynku za pośrednictwem działu Power Solutions.

Grupa Duon to niezależny dostawca gazu ziemnego i energii elektrycznej, którego akcje notowane są na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 roku. Odbiorcami oferowanych przez nią produktów i usług są klienci przemysłowi oraz firmy małej i średniej wielkości, a także jednostki samorządu terytorialnego i osoby fizyczne.

(ISBnews)

daf4ai3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daf4ai3
daf4ai3