Trwa ładowanie...
d3ptgx0
09-03-2017 09:29

Fortuna chce sprzedać spółkę loteryjną w Czechach w II kwartale

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) -  Fortuna Entertainment Group zamierza sprzedać działalność związaną z loterią poprzez swoją spółkę zależną Fortuna sázky a.s. z siedzibą w Pradze, poinformowała spółka. Spółka jest w trakcie negocjacji z potencjalnymi nabywcami, a proponowane warunki transakcji zostały poddane ocenie, podano także.

d3ptgx0
d3ptgx0

"Ze względu na konieczne działania prawne oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w II kw. 2017 r. W związku ze sprzedażą loterii, spółka Fortuna zdecydowała o częściowym osłabieniu swoich aktywów związanych z loterią w sprawozdaniu finansowym za 2016 rok" - czytamy w komunikacie.

W wyniku tego osłabienia, spółka zarezerwowała jednorazową kwotę odpisu z tytułu utraty wartości w wysokości 1,9 mln euro, która została zanotowana jako amortyzacja i odpis amortyzacyjny, podano także,

"Fortuna sázky a.s obsługuje gry numeryczne i loterie poprzez sieć ponad 500 punktów sprzedaży w całej Republice Czeskiej. Spółka świadczy również usługi dodatkowe, takie jak sprzedaż doładowań do telefonów komórkowych we współpracy ze wszystkimi głównymi operatorami telefonii komórkowej" - czytamy w komunikacie.

Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d3ptgx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ptgx0