Trwa ładowanie...
dvlw7qf

Fundusz CVC ma wyłączność na negocjacje ws. prywatyzacji PKP Energetyka

Fundusz CVC otrzymał wyłączność na dalsze negocjacje dotyczący prywatyzacji PKP Energetyka - poinformował w poniedziałek członek zarządu PKP Piotr Ciżkowicz. Transakcja sprzedaży powinna się zakończyć do końca trzeciego kwartału 2015 r.

Share
dvlw7qf

"Kolejny etap negocjacji rozpocznie się w najbliższych dniach. Zgodnie z przyjętym harmonogramem transakcja zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale tego roku" - powiedział dziennikarzom dyrektor zarządzający ds. prywatyzacji i nadzoru właścicielskiego w PKP Sławomir Baniak.

Członek zarządu PKP Piotr Ciżkowicz poinformował, że proces prywatyzacji był bardzo konkurencyjny. "Prywatyzacja PKP Energetyka przyczyni się do spłaty historycznego długu PKP" - dodał Ciżkowicz.

Proces prywatyzacyjny PKP Energetyka SA rozpoczął się pod koniec 2014 r., kiedy opublikowano zaproszenie do negocjacji. Inwestorzy zainteresowani kupnem spółki składali swoje oferty do 4 marca br. Następnym etapem było ogłoszenie krótkiej listy inwestorów, dopuszczonych do kolejnego etapu. Po badaniu due diligance, 8 czerwca inwestorzy złożyli oferty wiążące.

Spółka PKP Energetyka działa na polskim rynku od 2001 roku. Jej głównym zadaniem jest sprzedaż i dostarczanie energii elektrycznej, sprzedaż paliw płynnych. Specjalizuje się także w usługach elektroenergetycznych.

dvlw7qf

CVC jest firmą private equity oraz firmą doradztwa inwestycyjnego, założoną w 1981 roku, posiadającą sieć 22 biur na terenie Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. CVC zarządza środkami w imieniu ponad 300 inwestorów z Ameryki Północnej, Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Aktualnie fundusze CVC posiadają udziały w ponad 50 spółkach na całym świecie, zatrudniając około 400 000 osób oraz osiągając roczne łączne przychody w wysokości około 130 mld USD.

dvlw7qf

Podziel się opinią

Share
dvlw7qf
dvlw7qf