Trwa ładowanie...
d3eajpy

Fundusz Mieszkań na Wynajem rozpocznie działalność na przełomie III i IV - BGK

12.03. Warszawa (PAP) - Przygotowania do uruchomienia Funduszu Mieszkań na Wynajem przebiegają zgodnie z planem. Fundusz rozpocznie działalność na przełomie marca i kwietnia -...

Share
d3eajpy

12.03. Warszawa (PAP) - Przygotowania do uruchomienia Funduszu Mieszkań na Wynajem przebiegają zgodnie z planem. Fundusz rozpocznie działalność na przełomie marca i kwietnia - poinformował BGK w środę w komunikacie.

"Proces inwestycyjny rozpocznie się niezwłocznie po uruchomieniu Funduszu Mieszkań na Wynajem. Na podstawie przeglądu ofert deweloperów, które do tej pory otrzymaliśmy, wiemy, że Fundusz będzie koncentrował się na budowie zupełnie nowych budynków. Jesteśmy do tego przygotowani formalnie i operacyjnie" - powiedział cytowany w komunikacie Dariusz Kacprzyk, prezes BGK.

W ciągu kilku lat BGK ma zamiar zainwestować ok. 5 mld złotych, co pozwoli zbudować pulę nawet 20 tysięcy mieszkań na wynajem.

d3eajpy

"W pierwszym roku w ramach funduszu wydamy tylko część tych pieniędzy. Największą liczbę inwestycji przewidujemy w drugim i trzecim roku działalności inwestycyjnej" - zaznacza Kacprzyk.

Jak zaznaczono w komunikacie, Fundusz Mieszkań na Wynajem to inicjatywa inwestycyjna, która powstała w Banku Gospodarstwa Krajowego. Nie jest to program rządowy. Celem tego przedsięwzięcia jest pobudzenie rynku nieruchomości, tak aby zwiększyć dostępność mieszkań na wynajem.

Na początku lutego w wywiadzie dla PAP dyrektor Departamentu Inwestycji Kapitałowych BGK Piotr Kuszewski informował, że Fundusz Mieszkań na Wynajem rozpocznie swoją działalność na przełomie I i II kwartału 2014 r. Zaznaczył wtedy, że w pierwszym roku działalności Fundusz wyda co najmniej kilkaset milionów złotych z planowanych 5 mld zł., a szczyt inwestycji przypadnie na lata 2015-2016.(PAP)

jba/ asa/

d3eajpy

Podziel się opinią

Share
d3eajpy
d3eajpy