Trwa ładowanie...
d3vaco2
d3vaco2

Fundusz Venture Inc nabył 12,5% akcji Inno-Gene

Warszawa, 02.08.2016 (ISBnews) - Fundusz Venture Inc. kupił 12,5% akcji Inno-Gene od Med-Center i Ultra Qam 5, podała spółka.
Share
d3vaco2

"Połączenie sił Inno-Gene z Venture Inc ma przyczynić się do dalszego rozwoju obszaru bioinformatyki i wdrażania innowacyjnych rozwiązań na skalę globalną. Bioinformatyka jest obszarem, który dzięki postępującej automatyzacji będzie wspierał wzrost marżowości wykonywanych badań genetycznych oraz atrakcyjność usług spółki poprzez skrócenie czasu oczekiwania na diagnozę" - czytamy w komunikacie.

To kolejna inwestycja Venture Inc w obszarze bioinformatyki. Na początku tego roku fundusz objął strategiczny pakiet akcji spółki Infermedica, która tworzy oprogramowanie do wstępnej diagnostyki medycznej oparte o rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji. Głównymi akcjonariuszami Venture Inc są twórcy LiveChat Software: Maciej Jarzębowski, Mariusz Ciepły i Jakub Sitarz, przypomniano.

"Cieszymy się, że inwestorzy doceniają potencjał naszego biznesu oraz realizację założonych celów strategicznych, czego efektem jest pozyskanie nowego akcjonariusza strategicznego" - skomentował prezes i główny akcjonariusz Inno-Gene Jacek Wojciechowicz, cytowany w komunikacie.

d3vaco2

"Inwestujemy w spółki o unikalnych kompetencjach i zasobach, które dają im szansę na odniesienie globalnego sukcesu. Liczymy na dobrą współpracę z zarządem Inno-Gene i chcemy wspierać zarząd w budowaniu wartości tej spółki" - dodał prezes Venture Inc Maciej Jarzębowski.

Inno-Gene wspiera i komercjalizuje innowacyjne projekty biotechnologiczne. Główne aktywo spółki - Centrum Badań DNA (CBDNA), jest liderem w obszarze diagnostyki genetycznej w Polsce. CBDNA oferuje instytucjom badawczym takie usługi, jak m.in. sekwencjonowanie nowej generacji (NGS) oraz obsługę projektów badawczych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od lutego 2011 r.

(ISBnews)

d3vaco2

Podziel się opinią

Share
d3vaco2
d3vaco2