Trwa ładowanie...
d2dlzg0
30-03-2016 11:07

Fundusz zarządzany przez IQ Partners zainwestował w Triverna.pl

Warszawa, 30.03.2016 (ISBnews) - Fundusz Jeremie Seed Capital województwa Zachodniopomorskiego FIZ, zarządzany przez IQ Pomerania z grupy kapitałowej IQ Partners, zainwestował blisko 1 mln zł w portal turystyczny Triverna.pl, podała spółka.

d2dlzg0
d2dlzg0

"Inwestycja funduszu pozwoli na szybszą ekspansję międzynarodową, zwiększenie bazy klientów oraz poszerzenie oferty" - czytamy w komunikacie.

Transakcja oznacza drugą rundę inwestycyjną w Triverna.pl. Pierwszą zrealizował fundusz Xevin Investments w 2014 roku.

"W ciągu zaledwie półtora roku Triverna.pl stała się czołowym graczem na rynku rezerwacji pakietów wypoczynkowych. Ten rynek jest ogromny, obserwując jego rozwój w Europie Zachodniej doszliśmy do wniosku, że to idealny moment na inwestycję w ten segment. Triverna.pl zbudowała już fundamenty pod olbrzymi biznes, nasza inwestycja znacząco przyspieszy jej rozwój" - powiedział Szymon Klimas, zarządzający funduszem Jeremie Seed Capital województwa Zachodniopomorskiego, cytowany w komunikacie.

"Od początku działalności pozyskaliśmy kilkaset tysięcy klientów i zrealizowaliśmy kilkadziesiąt tysięcy rezerwacji. 80% rezerwacji dotyczy wyjazdów w weekendy i przedłużone święta. Polski konsument coraz częściej odpoczywa krótko, ale za to intensywnie i cyklicznie. Stąd olbrzymia popularność pakietów SPA lub pakietów sportowych. Wraz ze wzrostem zamożności naszego społeczeństwa ten sposób spędzania wolnego czasu będzie coraz bardziej popularny. Dzięki inwestycjom Xevin Investments i Funduszu Jeremie jesteśmy spokojni o rozwój i pozycję na rynku Triverna.pl w najbliższych latach" - dodał prezes Triverna.pl Dawid Dusza.

d2dlzg0

Triverna.pl to portal oferujący pakiety wypoczynkowe w cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach w całej Polsce. Aktualnie Triverna.pl współpracuje z blisko 700 hotelami i przymierza się do podpisania pierwszych umów z hotelami poza naszym krajem.

IQ Partners jest polską spółką o charakterze funduszu venture capital inwestującą w przedsięwzięcia we wczesnej fazie rozwoju (seed, start-up, early stage). Do tej pory IQ Partners zrealizował ponad 100 projektów inwestycyjnych oraz przeprowadził ponad kilkanaście transakcji wyjścia z inwestycji. IQ Partners inwestuje poprzez następujące wehikuły inwestycyjne: Ventures Hub Sp. z o.o., InQbe Sp. z o.o, Inventiq Sp. z o.o., IQ Venture Capital s.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu oraz IQ Pomerania Sp. z o.o.

Jeremie Seed Capital Województwa Zachodniopomorskiego FIZ powstał z inicjatywy marszałka województwa zachodniopomorskiego, prowadzony jest przez TFI MM Prime S.A. a zarządzany przez IQ Pomerania Sp. z o.o. Docelowo zarządzać będzie kapitałem co najmniej 40 milionów złotych, pochodzących z programu Jeremie oraz od prywatnych inwestorów.

(ISBnews)

d2dlzg0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dlzg0