Futures - kierunek - niezamknięta luka bessy na 1 846 pkt?

Pomimo nie najlepszych danych makro z USA, środowa sesja za oceanem miała niespodziewanie pozytywny wydźwięk, jednakże rynki azjatyckie nie popadły z tego powodu w euforie i zakończyły handel na minusach.

Grudniowe kontrakty rozpoczęły czwartek od poziomu 1 710 pkt. Chwilowa przewaga sprzedających na początku sesji, doprowadziła do ustanowienia ok. godziny 9:00 dziennego minimum na 1 685 pkt. Po otwarciu rynku kasowego strona popytowa potwierdziła swoją przewagę z ostatnich sesji doprowadzając do ustanowienia lokalnego maksimum na 1 752 pkt. Do godziny 14:30 na wykresie FW20Z08 kształtował się trend boczny, z którego wybicie górą nastąpiło po publikacji kolejnej porcji danych makro z USA. Lepsze od prognoz informacje dotyczące nowo zarejestrowanych bezrobotnych zainicjowały rajd, który zakończył się na poziomie 1 788 pkt. Ostatecznie grudniowe kontrakty zakończyły handel ponad 4% wzrostem (1 773 pkt). Dzisiejsza sesja będzie najprawdopodobniej zdeterminowana zachowaniem kontraktów na amerykańskie indeksy oraz parkiety w Europie zachodniej.

Obraz
© Wykres kontraktów terminowych FW20Z08

Czwartkowa sesja wypadła dość silnie. Rozkład obrotów w ciągu kilku ostatnich sesji informuje, że na rynku dominują posiadacze długich pozycji. Po wczorajszej sesji na wykresie kontraktów terminowych pojawiła się biała świeca, a długa strona rynku zaatakowała opadającą linię oporu, znajdującą się aktualnie na 1 770 pkt. Popyt wypracował dobrą pozycję wyjściową do ataku na najbliższe maksima z listopada. Pierwszym istotnym oporem (poza wspomnianą krótkoterminową linią trendu opadającego) jest poziom 1 846 pkt, gdzie znajduje się niezamknięta luka bessy. Stronie kupującej mogą pomóc wskazania Stochastica, który po czwartkowej sesji przeciął ponownie swoją średnią generując raczej słaby sygnał kupna. Z kolei opadający ADX nie będzie sprzyjał zdecydowanym ruchom, gdyż takie zachowanie tego oscylatora informuje o wygasaniu trendu skośnego. W perspektywie prawdopodobny jest test oporu na 1 924 pkt, którego przebicie uruchamiałoby formację podwójnego dna oraz określało docelowy zakres korekty w rejonie 2 300 pkt.
Przełamanie oporu na 1 924 pkt w sposób trwały przy pierwszym podejściu wydaje się mało prawdopodobne w świetle obecnych wskazań ADX. Wydaje się, że scenariusz bardziej prawdopodobny będzie oznaczał w najbliższych tygodniach wahania do poziomu co najwyżej 1 924 pkt. Aktualnie relacja potencjalnego zysku do ryzyka korzystniej wypada dla strony kupującej.

BM Banku BPH

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)