Gant proponuje modyfikację propozycji układowych
03.04. Warszawa (PAP) - Gant złożył w sądzie propozycje modyfikacji propozycji układowych. Zakładają one, w zależności od grupy wierzycieli, m.in. powołanie Wierzycielskiego...
03.04.2014 | aktual.: 03.04.2014 16:55
03.04. Warszawa (PAP) - href="http://finanse.wp.pl/isin,PLGANT000014,notowania-podsumowanie.html">GantGant (Zobacz notowania spółki ») złożył w sądzie propozycje modyfikacji propozycji układowych. Zakładają one, w zależności od grupy wierzycieli, m.in. powołanie Wierzycielskiego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego, czy konwersję wierzytelności na akcje po cenie emisyjnej wynoszącej 1 zł - podała spółka w komunikacie.
"W ocenie zarządu przedstawiane propozycje są optymalne z punktu widzenia wierzycieli oraz spółki i pozwalają niemal w 100 proc. zaspokoić wierzytelności układowe, jak również pozwolą zachować, w miarę możliwości i w granicach zakreślonych propozycjami układowymi, dotychczasowe przedsiębiorstwo spółki" - czytamy w komunikacie.
href="http://finanse.wp.pl/isin,PLGANT000014,notowania-podsumowanie.html">GantGant proponuje utworzenie czterech grup wierzycieli.
Propozycje układowe dla wszystkich grup wierzycieli zakładają umorzenie odsetek za okres od dnia ogłoszenia upadłości.
href="http://finanse.wp.pl/isin,PLGANT000014,notowania-podsumowanie.html">GantGant przedstawił także propozycje restrukturyzacji łącznej sumy wierzytelności dla poszczególnych grup wierzycieli.
W przypadku grupy I proponuje spłatę całości łącznej sumy wierzytelności. Spłata zobowiązań wobec grupy I zostanie dokonana jednorazowo, nie później niż w ostatnim dniu miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym nastąpiła prawomocność postanowienia o zatwierdzeniu układu.
Dla grupy II zakłada spłatę całości łącznej sumy wierzytelności poprzez przeniesienie na wierzycieli certyfikatów inwestycyjnych w Wierzycielskim Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym. Zaspokojenie wierzytelności nastąpi poprzez przeniesienie własności certyfikatów inwestycyjnych posiadanych przez upadłego w Wierzycielskim Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym na wierzycieli grupy II w zamian za całość wierzytelności.
Grupie III proponuje umorzenie 15 proc. łącznej sumy wierzytelności. Pozostałe 85 proc. łącznej sumy wierzytelności podlega spłacie poprzez przeniesienie na wierzycieli certyfikatów inwestycyjnych w Wierzycielskim Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym. Zaspokojenie wierzytelności nastąpi poprzez przeniesienie własności certyfikatów inwestycyjnych posiadanych przez upadłego w Wierzycielskim Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym na wierzycieli grupy III w zamian za pozostałą część wierzytelności.
W przypadku grupy IV nastąpiłaby spłata całości łącznej sumy wierzytelności poprzez konwersję na akcje po cenie emisyjnej wynoszącej 1 zł.
Do Wierzycielskiego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego wniesione zostaną aktywa wchodzące w skład majątku grupy href="http://finanse.wp.pl/isin,PLGANT000014,notowania-podsumowanie.html">GantGant o wartości przekraczającej sumę wierzytelności w grupie II i III. (PAP)
jow/ asa/