Trwa ładowanie...
d1s4xz0
d1s4xz0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Gazeta Wyborcza": Godne minimum 12 zł za godzinę

Dyskusja o płacy minimalnej może być przełomowa dla polskiego rynku pracy - informuje "Gazeta Wyborcza".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1s4xz0

Realia rynkowe są takie, że w przypadku zleceń czy prac dorywczych nie ma gwarancji jakiegokolwiek godnego wynagradzania. Stawki godzinowe około 1,5 mln osób zsumowane do płacy miesięcznej nie dają płacy minimalnej.

"Za pracę, nieważne, na jakiej podstawie, pracownik powinien dostać godne wynagrodzenie. Bez rozróżnienia, że +godne na etacie+, a na innej podstawie prawnej już +niegodne+" - mówi prof. Arkadiusz Sobczyk, ekspert prawa pracy z UJ.

d1s4xz0

Podziel się opinią

Share

d1s4xz0

d1s4xz0