Trwa ładowanie...
d1evois

"Gazeta Wyborcza": TOK FM wyprzedza Radio Maryja w rankingu słuchalności

Liderem słuchalności w Polsce jest nieodmiennie Radio RMF FM. W pierwszej dziesiątce nastąpiła jednak zmiana: TOK FM przeskoczyło na 6. pozycję (1,8 proc.) wyprzedzając Radio Maryja (1,3), które wylądowało teraz na pozycji siódmej - pisze "Gazeta Wyborcza".

Share
d1evois

W okresie od lutego do kwietnia 2016 r. Radio RMF FM może się pochwalić prawie 25 proc. udziałów w słuchalności - wynika z danych Radio Track Millward Brown SMG/KRC, którymi dysponują nadawcy.

Drugie miejsce otrzymało Radio ZET z wynikiem 13,6 proc. Na podium znalazł się jeszcze Program Pierwszy Polskiego Radia z 8,8 proc. udziałów w słuchalności - relacjonuje gazeta. Następne pozycje zajmują Trójka (8 proc.) i VOX FM (4,1 proc.)

W omawianym okresie swe udziały o 0,8 proc. zwiększyła należąca do Agory (wydawcy m.in. Gazety Wyborczej) rozgłośnia TOK FM.

Tak dobre wyniki tej stacji i jednocześnie względnie słabe wyniki Programu Pierwszego, który stracił 0,5 proc. oraz Radia Maryja, które straciło 0,1 proc. udziałów w słuchalności, pokazują, gdzie Polacy szukają rzetelnych informacji i dobrej publicystyki - ocenia cytowany przez gazetę wiceprezes Grupy Radiowej Agory Adam Fijałkowski.

d1evois

Podziel się opinią

Share
d1evois
d1evois