Trwa ładowanie...
d1zwcdj

Gdańsk/Jedna z największych ukraińskich firm IT otworzy oddział

Jedna z największych firm z branży IT z centralą na Ukrainie, Ciklum otworzy swój oddział w Trójmieście. Do końca 2016 roku firma planuje zatrudnić 130 osób. Pomorzem interesuje się coraz więcej firm informatycznych zza wschodniej granicy.

Share
d1zwcdj

O planowanym otwarciu oddziału w Trójmieście firma Ciklum poinformowała w piątek w Gdańsku. Biuro firmy ma być otwarte na początku przyszłego roku. Ciklum to globalna firma ze skandynawskimi korzeniami, której główna siedziba znajduje się na Ukrainie. Jest piątą co do wielkości firmą wśród największych ukraińskich firm w branży IT. Posiada 15 oddziałów na całym świecie, w tym m.in. na Ukrainie, Białorusi oraz w Danii, Szwecji, Izraelu czy Stanach Zjednoczonych. Obsługuje klientów z 31 krajów.

Jak poinformowano w piątek w komunikacie, Ciklum na zlecenie klientów buduje i szkoli zespoły programistyczne, opracowuje rozwiązania dla biznesu i świadczy usługi doradztwa biznesowego. Firma specjalizuje się w obsłudze takich branż jak agencje cyfrowe, finanse i bankowość, gry i rozrywka, wysokie technologie, media i wydawnictwa oraz turystyka.

Podano, że dla dużych, innowacyjnych i znanych firm, Ciklum zrekrutowała oraz przeszkoliła ponad 2,5 tys. programistów w Europie Wschodniej i Azji. W procesach rekrutacji przeprowadzonych przez firmę wzięło udział około 40 tys. specjalistów IT z całego świata. W wyniku współpracy biznesowej 25 klientów firmy weszło na giełdę.

d1zwcdj

Manager gdańskiego oddziału Ciklum, Alexander Yakovlev poinformował, że firma w Trójmieście planuje zatrudniać pracowników tworzących w tych samych technologiach, których używa w pozostałych ośrodkach produkcyjnych czyli: PHP, Net, Java, Mobile technologies, QA practices.

Na Ukrainie Ciklum zatrudnia w siedmiu oddziałach ponad 2,2 tys. pracowników, co daje jej piąte miejsce wśród 25 największych ukraińskich firm z branży IT. Według badania rynku przeprowadzanego corocznie przez Stowarzyszenie Ukraińskich Programistów (DOU), dwa razy z rzędu, w 2010 i 2011 roku firma została uznana za najlepszego dużego Pracodawcę IT na Ukrainie. Najwyższe oceny uzyskała za warunki i środowisko pracy.

Cytowany w komunikacie marszałek województwa Pomorskiego Mieczysław Struk zwraca uwagę, że Pomorze "od dłuższego czasu aktywnie poszukiwało ukraińskich inwestorów oraz wspierało ukraińskich pracowników w wejściu na pomorski rynek pracy".

Pochodzący z Ukrainy, Project Manager w Invest In Pomerania, Anton Koval ocenił, że "pojawienie się ukraińskiej firmy Ciklum w Trójmieście to dowód na nowy trend na pomorskim rynku inwestycji zagranicznych". "Obserwujemy coraz większe zainteresowanie Pomorzem firm informatycznych zza naszej wschodniej granicy" - dodał.

d1zwcdj

Firma Ciklum powstała w 2002 roku; zatrudnia ponad 2,5 tys. specjalistów w 15 lokalizacjach i ośrodkach rozwoju technologii na Ukrainie i Białorusi. Jest zaliczana do CeBIT 2010 Top 20 innowacyjnych firm dostarczających usługi oraz produkty dla małych i średnich przedsiębiorstw, oraz Top 100 Global Services wśród dostawców 2010, 2011 i 2012.

Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która w oparciu o zasadę non-profit pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywę tworzą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza, która koordynuje działania inicjatywy. Invest in Pomerania oferuje szerokie wsparcie podczas procesu inwestycyjnego, a także kompleksową opiekę poinwestycyjną.

d1zwcdj

Podziel się opinią

Share
d1zwcdj
d1zwcdj