Trwa ładowanie...
drk1smy

GDDKiA ogłasza trzy przetargi na wybór nowych wykonawców na odcinek A1

07.02. Warszawa (PAP) - GDDKiA ogłasza trzy przetargi na wybór nowych wykonawców na budowę odcinek A1 między Strykowem a Tuszynem - podała GDDKiA w komunikacie. Jednocześnie...

Share
drk1smy

07.02. Warszawa (PAP) - GDDKiA ogłasza trzy przetargi na wybór nowych wykonawców na budowę odcinek A1 między Strykowem a Tuszynem - podała GDDKiA w komunikacie. Jednocześnie poinformowała, że otrzymała 29 mln zł z dwóch gwarancji bankowych wniesionych przez dotychczasowego wykonawcę, czyli konsorcjum z udziałem Polimeksu-Mostostal.

Do połowy stycznia 2014 roku za budowę całego odcinka A1 odpowiadało konsorcjum: Polimex-Mostostal, Doprastav, MSF Engenharia, MSF Polska. Umowa z wykonawcą została rozwiązana.

"Żeby przyśpieszyć oddanie inwestycji do użytkowania, GDDKiA zdecydowała o podzieleniu odcinka na trzy odrębne postępowania. W rezultacie zostaną podpisane trzy umowy na dokończenie budowy odcinków o długości 14,15 km, 10,01 km oraz 13,13 km. Nowi wykonawcy będą mieli 22 miesiące na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie ciągu głównego obu jezdni autostrady" - napisano w komunikacie.

GDDKiA podała, że trwa zamykanie rozliczeń z poprzednim wykonawcą. Na konta GDDKiA wpłynęło 29 mln zł z dwóch gwarancji bankowych wniesionych przez wykonawcę.

drk1smy

"Kolejne kwoty z gwarancji bankowych o wartości każda 29,2 mln zostały zabezpieczone kolejnymi wezwaniami przekazanymi przez GDDKiA za pośrednictwem Banku BGK do banków-gwarantów. Wykonawca próbował zablokować możliwość skorzystania przez Skarb Państwa z należnych gwarancji bankowych. Jednak sąd okręgowy w Łodzi skutecznie oddalił wnioski wykonawcy" - napisano.

1 lutego konsorcjum Polimeksu złożyło do GDDKiA wezwanie do zapłaty kar umownych w wysokości ponad 475 mln zł z tytułu kontraktów na A1, A4 i S69. Jednocześnie GDDKiA wezwało spółkę do zapłaty kary umownej w wysokości 221,4 mln zł. (PAP)

pel/ jtt/

drk1smy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drk1smy