Trwa ładowanie...
d1bvw8r

GDDKiA ogłosiła przetarg na drogę S14 - zachodnią obwodnicę Łodzi

Warszawa, 02.10.2015 (ISBnews) - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na budowę trasy ekspresowej S14. Będzie to zachodnia obwodnica Łodzi, która połączy autostradę A2 do Poznania z drogą szybkiego ruchu S8 do Wrocławia, podała Dyrekcja. 

Share
d1bvw8r

Odcinek podzielony został na dwa zadania: I - od węzła Łódź - Lublinek do węzła Łódź Teofilów (z węzłem) 12,2 km, II - od węzła Łódź Teofilów do DK 91 w Słowiku (oraz włączenie do węzła Emilia) 16,3 km. Droga będzie miała 28 km długości. Pierwszym odcinkiem możemy pojechać nawet za 2,5 roku.

"Inwestycja domknie ring drogowy wokół aglomeracji łódzkiej, co wyraźnie poprawi komfort życia mieszkańców nie tylko Łodzi, ale i Pabianic, Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego czy Aleksandrowa Łódzkiego. Droga skróci czas przejazdu przez centrum kraju i znacząco poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego w Łodzi i miastach ościennych. Pojedziemy szybciej i bezpieczniej" - powiedział marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, cytowany w komunikacie.

Zakres umowy (obydwa zadania) obejmie m.in.: budowę dwujezdniowej trasy o nawierzchni bitumicznej wraz z konieczną infrastrukturą, w tym: 7 węzłów drogowych, budowę kilkudziesięciu wiaduktów i mostów, przebudowę odcinków dróg istniejących, przecinanych przez nową trasę, likwidację licznych kolizji z instalacjami (gazowymi, wodno-kanalizacyjnymi, elektrycznymi itp.) Ponadto projekt przewiduje powstanie licznych urządzeń ochrony środowiska, podano również.

Przetarg ma charakter ograniczony. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej oferty będzie w 95% cena i w 5% okres gwarancji jakości.

(ISBnews)

d1bvw8r

Podziel się opinią

Share
d1bvw8r
d1bvw8r