Trwa ładowanie...
d4mnx72

GDDKiA ogłosiła przetargi na S6 Słupsk-Lębork i prace na obwodnicy Słupska

Warszawa, 24.09.2015 (ISBnews) - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetargi na rozbudowę obwodnicy Słupska w ciągu drogi ekspresowej S6 o drugą jezdnię (trzy odcinki o łącznej długości ok. 9,5 km) oraz budowę odcinka S6 między Słupskiem a Lęborkiem (trzy części o łącznej długości ok. 40 km), podała Dyrekcja.

Share
d4mnx72

"W dniu 23 września br. zostały ogłoszone dwa przetargi ograniczone, dwuetapowe na projekty i budowę drogi ekspresowej S6. Pierwszy obejmuje rozbudowę istniejącej obwodnicy Słupska do pełnych dwóch jezdni. Będą to trzy odcinki o łącznej długości ok. 9,5 km. W ramach inwestycji powstanie m.in. drugi most przez Słupię. Prace projektowe, roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie powinny być ukończone w ciągu od 30-33 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą" - czytamy w komunikacie.
Drugi przetarg obejmuje budowę drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk-Lębork z podziałem na 3 części:

-część nr 1: koniec obwodnicy Słupska - w. Bobrowniki (z węzłem) - długość ok. 16 km, budowa dwóch węzłów drogowych: "Budy" i "Bobrowniki"

- część nr 2: w. Bobrowniki (bez węzła) - w. Skórowo (z węzłem) - długość ok. 13 km, budowa dwóch węzłów drogowych: "Rzechcino" i "Skórowo"

d4mnx72

- część nr 3: w. Skórowo (bez węzła) - w. Leśnice (z węzłem) - długość ok. 11 km, budowa węzła drogowego: "Leśnice".

Na realizację tych zadań przewidziano termin 34-37 miesięcy, przy czym podobnie jak w poprzednim przetargu do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych.

Oba przetargi zakładają formułę "projektuj i buduj" i mają charakter ograniczony. Kryterium oceny ofert w obu przetargach zostało określone następująco: cena - 90%, gwarancja - 5% i termin wykonania - 5%. Termin składania przez oferentów wniosków o udział w postępowaniach upływa w dniu 05 listopada 2015 r.

(ISBnews)

d4mnx72

Podziel się opinią

Share
d4mnx72
d4mnx72