Trwa ładowanie...

Geniusz biznesu otwiera market ekologiczny i planuje sieć. To będzie luksusowa Biedronka?

Mateusz Świtalski, syn jednego z najbogatszych Polaków i twórcy marek takich jak Biedronka, Żabka czy Eurocash, otwiera supermarket ekologiczny w Poznaniu. Założył w tym celu spółkę Bio Market Polska. Rodzina genialnych handlowców ma ewidentne wyczucie rynkowych trendów, możliwe więc że za chwilę wszyscy będziemy robić zakupy w marketach ze zdrową żywnością.

Geniusz biznesu otwiera market ekologiczny i planuje sieć. To będzie luksusowa Biedronka?Źródło: East News, fot: Jakub Walasek/REPORTER
duq0mg5
duq0mg5

Pierwszy market z żywnością ekologiczną powstanie w Poznaniu i ma być zalążkiem sieci. Nie znamy jeszcze strategii cenowej Mateusza Światalskiego (kontroluje spółkę Bio Market Polska, Krystian Świtalski jest jej prezesem). Wiadomo jednak, że już teraz firma intensywnie poszukuje pracowników. „Supermarket Bio Family specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości produktów ekologicznych. Naszą misją jest rozwijanie świadomości ekologicznej klientów oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Mając w perspektywie rozwój sieci sklepów Bio Family, poszukujemy doświadczonych i kreatywnych osób” - czytamy w jednym z ogłoszeń.

W WP pisaliśmyo supermarkecie ekologicznym, który powstał na warszawskim Mokotowie. Czy to nowy trend?

Nie każdy produkt bio jest bio. Zobacz wideo:

Warszawski sklep mieści się na parterze biurowca Q22 i nie należy do najtańszych.

Przykładowo margaryna kokosowa to wydatek rzędu 16 zł, sok z cytryny (250 ml) - 5,50 zł. Za 150 g ekologicznego sera gouda zapłacimy 14,90. Zdrowe batoniki kosztują ponad 5 zł. Czy tak drogo będzie również w Poznaniu?

duq0mg5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duq0mg5