Trwa ładowanie...
d1vs1e0

Getin Holding liczy na sfinalizowanie sprzedaży Carcade na początku I kw. 2016r.

Warszawa, 17.12.2015 (ISBnews) - Getin Holding liczy na sfinalizowanie transakcji sprzedaży rosyjskiego Carcade w pierwszej połowie I kwartału przyszłego roku, poinformował prezes Getin Holding Piotr Kaczmarek.

Share
d1vs1e0

"Obecny kontrahent jest nam znany - kupił wcześniej inne nasze aktywo na tym rynku, czyli Idea Bank Rosja, więc mamy z nim dobre doświadczenia. Umowa skonstruowana jest tak, że jest jeden wymagany warunek - zgoda urzędu antymonopolowego, a nabywca nie ma znaczących aktywów leasingowych. Poprosiliśmy również nabywcę, aby w ciągu 5 dni wpłacił zadatek w wysokości 5% ceny" - powiedział Kaczmarek podczas telekonferencji.

"Pozostałe warunki są zbliżone do poprzedniej umowy, a cena bliska wartości księgowej. Spodziewamy się zamknięcia w I kw. 2016 roku i to raczej już w pierwszej połowie tego okresu" - dodał prezes Getin Holding.

Środki pozyskane ze sprzedaży Carcade wykorzystane mają być na wzrost organiczny i finansowanie działalności, szczególnie w Rumunii, wskazał również Kaczmarek.

d1vs1e0

Getin Holding zawarł warunkową umowę sprzedaży 1 udziału, stanowiącego 100% kapitału zakładowego rosyjskiej LLC Carcade z cypryjską Siderock Trading and Investments Limited - spółką powiązaną z rosyjskim Forus Bankiem, podała spółka. Łączna wartość transakcji będzie wynosić 3 mld rubli (169,5 mln zł).

Na początku października Artertesia Consulting Ltd z siedzibą w Nikozji - spółka powiązana z rosyjskim BinBank - wypowiedziała Getin Holdingowi zawartą w sierpniu warunkową umowę sprzedaży udziału stanowiącego 100% kapitału zakładowego OOO "Carcade". Po tym Kaczmarek wskazywał, że Getin Holding nie rezygnuje ze sprzedaży swojej spółki w Rosji, a do sprzedaży Carcade może dojść w ciągu pół roku.

Getin Holding jest holdingiem finansowym działającym na rynkach Europy Wschodniej. Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

(ISBnews)

d1vs1e0

Podziel się opinią

Share
d1vs1e0
d1vs1e0