Trwa ładowanie...
dvkuw02

Getin Holding: Sprzedaż Carcade możliwa w ciągu 6 miesięcy, ale nie do końca br.

Warszawa , 05.11.2015 (ISBBnews) - Getin Holding nie rezygnuje ze sprzedaży swojej spółki w Rosji, ale nie będzie realizował transakcji za wszelką cenę. Do sprzedaży Carcade może dojść w ciągu pół roku, ale jest mało prawdopodobne, by zmaterializowała się ona jeszcze w tym roku, poinformował prezes Getin Holding Piotr Kaczmarek.

Share
dvkuw02

"Nasze podejście do Rosji fundamentalnie się nie zmieniło i jeśli będą szanse za godziwą cenę, to przystąpimy do transakcji. Horyzont pół roku wydaje się prawdopodobnym, choć widać, że nie jest to proste" - powiedział Kaczmarek podczas telekonferencji.

Dodał, że wydarzeniem trzeciego kwartału było odstąpienie od transakcji sprzedaży Carcade przez rosyjskiego kontrahenta.

"W Rosji, jak widać, podpisanie listu intencyjnego nie jest tak wiążące, jak na świece. W tej chwili zajmujemy się biznesem, a do naszej sprzedaży podchodzimy oportunistycznie. Nie chcemy natomiast sprzedawać tej spółki za wszelką cenę" - powiedział Kaczmarek.

"Jedyne grubsze wydarzenie, które może się wydarzyć w IV kw. to sprzedaż Carcade, ale jest mało prawdopodobne, by to się miało wydarzyć" - dodał prezes.

dvkuw02

W połowie sierpnia Getin Holding zawarł z Artertesia Consulting Ltd - spółką powiązaną z rosyjskim BinBank - warunkową umowę sprzedaży 100% akcji działającej na terenie Federacji Rosyjskiej spółki leasingowej Carcade. Wartość transakcji była ustalona na 3 mld rubli (172,5 mln zł według ówczesnego kursu NBP)
.

Na początku października Artertesia wypowiedziała Getin Holdingowi tę umowę, co nie pociąga za sobą istotnych skutków finansowych dla grupy GH.

Getin Holding jest holdingiem finansowym działającym na rynkach Europy Wschodniej. Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

(ISBnews)

dvkuw02

Podziel się opinią

Share
dvkuw02
dvkuw02