Trwa ładowanie...
d2tlcgi

Getin Noble Bank nie planuje emisji akcji 

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews) - Getin Noble Banku nie planuje emisji akcji w celu wzmocnienia bazy kapitałowej i poprawy wskaźników wypłacalności, poinformował prezes Krzysztof Rosiński.

Share
d2tlcgi

"Na chwilę obecną nie przewidujemy emisji akcji, aby poprawić wskaźniki kapitałowe. Mamy na najbliższy czas cztery zadania. Pierwsze to zmniejszanie sumy bilansowej. O 700 mln zł na połowę marca mamy zmniejszone saldo kredytów, do końca marca to będzie ok. 1 mld zł. To uwalnia nam 150 mln zł kapitałów. Drugie zadanie to sprzedaż pakietów wierzytelności leasingowych. Obecnie możemy mówić o dwóch transakcjach na kwotę 250 mln zł - to wydarzy się do końca marca. Jesteśmy też w trakcie emisji długu podporządkowanego na kwotę 35 mln zł. I czwarta możliwość to taka, że mamy też jeszcze aktywa przeznaczone do sprzedaży" - powiedział Rosiński podczas konferencji prasowej.

"Nie ma myślenia, aby sprzedać Getin Noble Bank. Jest myślenie, by wzmocnić bank kapitałowo, co było już widoczne w transakcji z Getin Leasing" - powiedział prezes, prezes zapytany o plany właściciela dotyczące ewentualnej sprzedaży banku.

Skonsolidowany współczynnik wypłacalności Getin Noble Bank wzrósł do 14,3% na koniec 2015 r. wobec 13,1% rok wcześniej. Współczynnik CET 1 wynosił 11,1% na koniec ub. r.

Getin Noble Bank przedstawił strategię na lata 2016-2018, w której zakłada poprawę rentowności poprzez budowę banku relacyjnego. Cele finansowe banku to zwrot z kapitałów (ROE) brutto powyżej 10%, wskaźnik koszty do dochodów (C/I) poniżej 50% oraz wynik z odsetek wyższy o 300 mln zł od osiągniętego w 2015 r. GNB chce podwoić liczbę klientów z aktywnych rachunkiem do 400 tys. w 2018 r.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego.

(ISBnews)

d2tlcgi

Podziel się opinią

Share
d2tlcgi
d2tlcgi