Trwa ładowanie...

Gigantyczna bimbrownia w środku lasu zlikwidowana przez funkcjonariuszy KAS

Funkcjonariusze białostockiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlokalizowali i zlikwidowali znajdującą się w środku lasu bimbrownię. Podczas akcji zabezpieczono blisko 415 litrów nielegalnego

Gigantyczna bimbrownia w środku lasu zlikwidowana przez funkcjonariuszy KAS
d1wdjrv
d1wdjrv

Gigantyczna bimbrownia w środku lasu zlikwidowana przez funkcjonariuszy KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zlikwidowali bimbrownię, która działała w lesie w okolicach Gródka (pow. białostocki). W trakcie akcji KAS zabezpieczono ok. 415 litrów nielegalnego alkoholu oraz specjalistyczną aparaturę do jego produkcji.

Czytaj też: Odmrażanie gospodarki. Otwarcie siłowni na jakich zasadach?

Bimbrownia w lesie w okolicach Gródka produkowała nielegalny alkohol na dużą skalę. Funkcjonariusze wkroczyli na jej teren zaskakując nadzorującego produkcję 28-letniego mężczyznę, mieszkańca jednej z podgródeckich miejscowości - informuje KAS.

Akcja KAS - zaopatrzenie bimbrowni

Bimbrownia zaopatrzona była m.in. kadzie na zacier, piece, kotły i chłodnice wykorzystywane w produkcji bimbru oraz 350 litrów właśnie wyprodukowanego alkoholu o mocy 25 i 55 procent. Ponadto mundurowi znaleźli 65 litrów bimbru w miejscu zamieszkania zatrzymanego 28-latka.

Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Jak informuje KAS, funkcjonariusze zdążyli już wszcząć postępowanie karne skarbowe wobec zatrzymanego, przy okazji rekwirując nielegalny alkohol oraz zabezpieczając aparaturę do jego produkcji. Tym samym bimbrownik odpowie za naruszenie prawa przed sądem. Mężczyźnie grozi grzywna o kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d1wdjrv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wdjrv