Trwa ładowanie...
d3eiepu

GLG Pharma sfinalizowała globalną umowę licencyjną na inhibitory białka STAT-3

Warszawa, 02.10.2015 (ISBnews) - GLG Pharma sfinalizowała umowę licencyjną, zgodnie z którą GLG Pharma, LLC udzieliła bezpłatnej licencji na wyłączność (obejmującą cały świat) do wykorzystania patentów, technologii, znaków towarowych, tajemnic handlowych, oraz praw dotyczących wytwarzania, marketingu, dystrybucji i sprzedaży inhibitorów białka STAT-3 (ang. Signal Transducer and Activators of Transcription 3), które pełnią funkcję przekaźnika sygnału i aktywatora procesu transkrypcji dla trzech obszarów chorobowych, Autosomalnie Dominującej Wielotorbielowatości Nerek (ADPKD), Chronicznej Białaczki Limfocytowej (CLL), Potrójnie Ujemnego Raka Piersi (TNBC), podała spółka.

Share
d3eiepu

"Oczekuje się, GLG Pharma będzie kontynuowała fazę 2a badań klinicznych nad GLG-801, głównym kandydatem na lek przeciw chronicznej białaczce limfocytowej. GLG planuje przeprowadzenie fazy 2a badań klinicznych nad inhibitorem GLG-302, który będzie stosowany w terapii potrójnie ujemnego raka piersi. Inhibitor GLG-302 został wybrany i i jest sponsorowany przez Narodowy Instytut Raka w Stanach Zjednoczonych w ramach programu ?Zapobieganie Rakowi", którego celem jest opracowanie nowego leku na potrójny ujemny rak piersi (ang. triple negative breast cancer, TNBC) i wykazane jego wyższości nad obecnie stosowanymi lekami: Tamoxifen and Raloxifene. Kandydat na lek GLG-302 wykazał brak toksyczności w testach wykonanych na dwóch gatunkach zwierząt i zniszczył zarówno 90% nowotworów TNBC na testowanych zwierzętach, jak i 70% przypadków raka piersi w pojedynczej terapii. GLG Pharma opracowała również cząsteczkę, która może być w przyszłości wykorzystywana w terapii zwyrodnienia wielotorbielowatego nerek (ang.
Polycystic Kidney Disease - PKD), choroby genetycznej dotykającej zarówno dorosłych jak i dzieci" - podano w komunikacie.

W ramach kolejnego etapu transakcji "reverse merger" KRS zarejestrował zmiany statutu spółki GLG Pharma, dotyczące zmiany nazwy i siedziby spółki oraz podwyższenia kapitału zakładowego do wartości 15 mln zł w drodze emisji akcji serii E, skierowanej do udziałowców spółki GLG Pharma Europe, którzy objęli 131,99 mln akcji o wartości nominalnej i emisyjnej 0,10 zł każda. W wyniku rejestracji podwyższenia kapitału oraz transakcji kupna akcji GLG Pharma S.A., spółka GLG Pharma, LLC z siedzibą w Jupiter, Floryda, specjalistyczna firma farmaceutyczna, rozwijająca celowane terapie przeciw różnym odmianom raka i dziedzicznym chorobom nerek, stała się większościowym udziałowcem w spółce, podano również.

"Cieszymy się z realizacji kolejnego etapu transakcji reverse merger. Nasze akcje są już notowane na rynku NewConnect. W ramach GLG Pharma będziemy kontynuować nasze starania nad opracowywaniem, badaniami klinicznymi i komercjalizacją technologii spersonalizowanych celowanych terapii onkologicznych w Europie i na całym świecie" - powiedział przyszły prezes GLG Pharma Richard Gabriel, cytowany w komunikacie.

d3eiepu

Strategia ta realizowana będzie przez nowy zarząd spółki. W najbliższych tygodniach do składu zarządu mają zostać powołane osoby blisko związane z GLG Pharma, LLC: obok Richarda Gabriela Hector Gomez i Michael Lovell na stanowisko wiceprezesów zarządu.

"Dostrzegamy ogromy potencjał rozwoju rynku terapii onkologicznych GLG Pharma celowanych przeciw wielu odmianom raka i innym chorobom. Zgodnie z prognozami Amerykańskiego Stowarzyszenia ds. Raka, w tym roku w samych USA ok. 15.000 chorych będzie zdiagnozowanych na chroniczną białaczkę limfocytową oraz u 230.480 kobiet zostanie wykryty złośliwy rak piersi. Ponado, około 700.000 ludzi w USA cierpi na wielotorbielowatość nerek dziedziczonej autosomalnie dominująco i wciąż brak jest zatwierdzonego przez FDA lekarstwa na tę chorobę, co otwiera przed GLG Pharma znaczący rynek zbytu dla produktów spółki. Testy in vivo i in vitro wykonane na modelach zwierzęcych wykazały wysokie bezpieczeństwo i dużą skuteczność kandydatów na leki stosowane w zwalczaniu raka. Cząsteczki GLG mogą zaspokoić potrzeby wartego około wiele miliardów USD globalnego rynku leków onkologicznych. W naszej ocenie terapie GLG Pharma pomogą w sposób bardziej skuteczny wyleczyć różne odmiany raka i inne szybko rozprzestrzeniające się choroby,
przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka komplikacji i działań niepożądanych w porównaniu do stosowanych obecnie terapii onkologicznych" - skomentował Gabriel.

GLG Pharma, LLC, z siedzibą w Jupiter, Floryda, jest spółką biotechnologiczną, która rozwija serię spersonalizowanych celowanych terapii onkologicznych dla pacjentów z zapotrzebowaniem klinicznym. Oczekuje się, że terapie opracowane przez GLG Pharma pomogą w sposób bardziej skuteczny wyleczyć różne odmiany raka i inne chroniczne szybko rozprzestrzeniające się choroby, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka komplikacji i działań niepożądanych w porównaniu do stosowanych obecnie terapii onkologicznych. Cząsteczki GLG mogą zaspokoić potrzeby wartego wiele miliardów dolarów globalnego rynku leków onkologicznych.

(ISBnews)

d3eiepu

Podziel się opinią

Share
d3eiepu
d3eiepu