Trwa ładowanie...
dl4225x

Global City Holdings złożyło wniosek o wykluczenie akcji spółki z obrotu na GPW

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Global City Holdings - operator sieci kin Cinema City - złożyło wniosek o wykluczenie akcji spółki z obrotu na GPW, podała spółka.

Share
dl4225x

"Rada dyrektorów spółki Global City Holdings N.V. z siedzibą w Amsterdamie, Holandia, niniejszym informuje, że spółka w dniu dzisiejszym złożyła na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. wniosek o wykluczenie akcji spółki z obrotu giełdowego" - czytamy w komunikacie.

Na początku lutego br. rada dyrektorów Global City Holdings wydała rekomendację, według której spółka może przeprowadzić proces wycofania akcji z notowań na warszawskiej giełdzie.

Z kolei w marcu fundusze emerytalne Nordea, PZU, Aviva i ING (w imieniu OFE oraz DFE) zawarły umowę w zakresie ochrony praw akcjonariuszy mniejszościowych w związku z planem wycofania z obrotu publicznego akcji spółki Global City Holdings.

dl4225x

Global City Holdings (dawniej Cinema City International) jest największym akcjonariuszem Cineworld, drugiej pod względem wielkości sieć kinowa w Europie, zajmująca pierwsze lub drugie miejsce na poszczególnych rynkach działalności, włącznie z Wielką Brytanią, gdzie spółka jest liderem przy udziale rynkowym 27,7%. Sieć posiada 201 kin i 1.852 ekrany - wszystkie cyfrowe. Grupa dysponuje również szerokim portfelem nieruchomości w regionie środkowej Europy i Izraela.

(ISBnews)

dl4225x

Podziel się opinią

Share
dl4225x
dl4225x