Trwa ładowanie...
dqm02dp
dqm02dp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Gowin: innowacyjności nie da się zadekretować (krótka)

Innowacyjności nie da się zadekretować, to gra zespołowa państwa, nauki i biznesu - podkreślił we wtorek wicepremier Jarosław Gowin. Dodał, że Grupa Wyszehradzka się rozwija i nie wystarczy jej bycie "montownią nawet najnowocześniejszego sprzętu AGD".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dqm02dp

Wiceminister, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, we wtorek podczas Kongresu Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej, podkreślił, że innowacyjności nie da się zadekretować, jest to bowiem gra zespołowa państwa, środowisk naukowych i biznesu.

"Wszyscy mamy świadomość, że nie da się ich (innowacji - PAP) zadekretować. Nie da się ich nakazać. Ich pojawienie się jest splotem wielu czynników natury nie tylko gospodarczej, ale natury społecznej, politycznej, kulturowej" - powiedział Gowin.

Zwrócił uwagę, że tę zależność dobrze ilustruje porównanie rosyjskiego Innopolis i amerykańskiej Doliny Krzemowej. Dodał, że mimo, iż oba te ośrodki powstały z inicjatywy państwa, to, jak podkreślił Gowin, "dzisiaj eksperci nie mają wątpliwości, że perspektywy przed Innopolis są mizerne, a Dolina Krzemowa jest przykładem tego, w jaki sposób należy wspierać innowacje".

dqm02dp

"Wygrywają te kraje, które są w stanie stworzyć i zaproponować odpowiednie warunki, taką ekosferę dla rozwoju nauki i rozwoju innowacyjnych firm" - zaznaczył wicepremier.

Gowin dodał, że Grupa Wyszehradzka nie chce się ograniczać do adaptowania technologii wytworzonych w innych państwach. Zwrócił uwagę, że Polska, Czechy, Słowacja i Węgry m.in. zmieniają prawo tak, by było ono atrakcyjne dla działalności gospodarczej i innowacyjnej.

"Nie wystarczy nam już bycie montownią nawet najbardziej nowoczesnego sprzętu AGD" - zaznaczył wicepremier.

dqm02dp

Podziel się opinią

Share
dqm02dp
dqm02dp