Trwa ładowanie...
d3bydld

GP Investment złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia m.in. Porta KMI Poland

Warszawa, 27.07.2015 (ISBnews) - GP Investment  złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad Porta KMI Poland sp. z o.o. z siedzibą w Bolszewie oraz Invest Komfort S.A. z siedzibą w Gdyni, podał Urząd.

Share
d3bydld

Wniosek wpłynął 23 lipca br., sprawa jest w toku, podano na stronie UOKiK.

"Planowana koncentracja polega na przejęciu przez GP Investment sp. z o.o. z siedzibą w Bolszewie bezpośredniej kontroli nad Porta KMI Poland sp. z o.o. z siedzibą w Bolszewie oraz Invest Komfort S.A. z siedzibą w Gdyni - spółkami należącymi do jednej grupy kapitałowej, oraz w konsekwencji pośredniej kontroli nad ich spółkami zależnymi" - czytamy w komunikacie.

Przejęcie kontroli ma nastąpić poprzez nabycie przez GP Investment udziałów w kapitale zakładowym Porta KMI Poland oraz akcji w kapitale zakładowym Invest Komfort.

d3bydld

GP Investment sp. z o.o. prowadzi działalność na rynku zarządzania jednostkami gospodarczymi, zajmując się nabywaniem udziałów w spółkach i zarządzaniem nimi oraz uczestniczeniem w zarządzaniu i kontrolowaniu spółek.

Porta KMI Poland sp. z o.o. prowadzi działalność na rynku produkcji i dystrybucji drzwi, obejmującym rynek drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Invest Komfort S.A. prowadzi działalność deweloperską w zakresie realizacji osiedli i kompleksów mieszkaniowych oraz budynków biurowych i handlowych oraz świadczy usługi budowlane.

(ISBnews)

d3bydld

Podziel się opinią

Share
d3bydld
d3bydld