Trwa ładowanie...
d2e2qjw

Graś: decyzja ws. Grada we wtorek po posiedzeniu rządu

Premier Donald Tusk podejmie decyzję co do przyszłości ministra skarbu Aleksandra Grada w najbliższy wtorek po posiedzeniu rządu - powiedział dziennikarzom rzecznik rządu Paweł Graś.
Share
d2e2qjw

Graś zaznaczył, że premier nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Jak mówił, Donald Tusk dał sobie kilka dni na przemyślenie całej sprawy.

Wcześniej w środę Graś powiedział PAP, że rząd cały czas analizuje sytuację stoczni Gdynia i Szczecin. Według niego premier nie ma w planach na najbliższe dni spotkania ze stoczniowcami, ale - podkreślił Graś - szef rządu nie unika ani spotkań, ani rozmów.

Aleksander Grad poinformował w poniedziałek, że rządowa agencja Qatar Investment Authority nie wpłaciła pieniędzy za majątek stoczni w Gdyni i Szczecinie. Agencja ta może jednak wystartować w nowym przetargu, o który resort zwrócił się do Komisji Europejskiej.

d2e2qjw

QIA miało do niedzieli poinformować resort skarbu, czy zaangażuje się w projekt przejęcia majątku stoczni Gdynia i Szczecin. Fundusz Stichting Particulier Fonds Greenrights, który wygrał przetarg na główne części majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie, nie wpłacił w wyznaczonym terminie pieniędzy za majątek zakładów.

W poniedziałek Donald Tusk mówił, że w tym tygodniu zapadnie decyzja w sprawie dalszych losów Aleksandra Grada na stanowisku ministra skarbu. "Kilka dni będę potrzebował jeszcze na szczegółowe wyjaśnienia" - mówił Tusk. Zaznaczył, że "każde rozwiązanie jest możliwe".

W lipcu premier zapowiedział, że jeśli do końca sierpnia nie uda się dokończyć z sukcesem sprzedaży stoczni, minister Grad pożegna się ze swoim stanowiskiem.

d2e2qjw

Podziel się opinią

Share
d2e2qjw
d2e2qjw