Trwa ładowanie...
d16qu4g
04-03-2016 14:02

Griffin przygląda się 4 deweloperom o kapitalizacji do 1 mld zł

Warszawa, 04.03.2016 (ISBnews) - Griffin Real Estate przygląda się, w kontekście wzmocnienia segmentu mieszkaniowego Echo Investment, czterem podmiotom, których kapitalizacja mieści się przedziale 160 mln zł - 1 mld zł, poinformował ISBnews prezes Przemysław Krych. Nadal jednak możliwy jest scenariusz rozwoju organicznego.

d16qu4g
d16qu4g

"Wszystkie opcje są otwarte. Przygotowaliśmy plan działania, który będzie polegał na wzroście organicznym, jak również mamy w tej chwili cztery podmioty, którym się przyglądamy, jeśli chodzi o ich kupienie lub połączenie się z nimi. To podmioty różnej wielkości - od wartości rzędu 160 mln zł po market cap do 1 mld zł" - powiedział Krych w rozmowie z ISBnews.

We wrześniu ub.r. partner współzarządzający Griffina i członek rady nadzorczej Echo Maciej Dyjas informował ISBnews, że Griffin chce wzmocnić segment mieszkaniowy Echo Investment i weryfikuje możliwe strategie dla tego segmentu oraz sytuację i aktywa na rynku. Według niego jedną z dróg był szybszy rozwój organiczny projektów z posiadanego dużego banku ziemi Echo; jednocześnie Griffin analizował, czy są na rynku aktywa lub firmy w tym segmencie, które przy ewentualnym połączeniu z segmentem mieszkaniowym Echo dałyby znacznie większy organizm.

Krych poinformował także, że oczekuje szybkiego wzrostu aktywów zarządzanych przez nieruchomościowy fundusz inwestycyjny o formule typu REIT, tworzony przez Echo Investment, Griffin Real Estate i Redefine Properties.

"Dziś ten podmiot startuje z wartością obiektów ok. 1,2 mld euro. Myślę, że - patrząc na to, co jest dostępne na rynku - w dosyć szybkim tempie 2-3 lat jest w stanie dojść do 2 mld euro. Interesuje nas przede wszystkim Polska, ale też inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej" - wyjaśnił szef Griffina.

d16qu4g

Dodał, że w obszarze zainteresowań funduszu znajdują się przede wszystkim obiekty handlowe i biurowe. "Jak chodzi o handel, to będzie uzupełnienie oferty, która już jest w portfelu, jak chodzi o biura - to zgadzam się z poglądem, że sektor BPO jest najatrakcyjniejszy" - podsumował.

Dwa dni temu Griffin podał, że Echo Investment, Griffin Real Estate i Redefine Properties stworzą pierwszy nieruchomościowy fundusz inwestycyjny o formule typu REIT oparty na nieruchomościach ulokowanych Polsce.

Griffin Real Estate to inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Fundusz zarządzany przez Griffin jest odpowiedzialny za jedno z największych przejęć na rynku nieruchomości w Polsce - zakup pakietu 65,99% akcji spółki Echo Investment.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

d16qu4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16qu4g