Trwa ładowanie...
dyalxdj

Grupa ADV chce skonsolidować się ze swoimi dwiema spółkami z NewConnect

06.11. Warszawa (PAP) - Grupa ADV chce przejąć 100 proc. akcji w swoich dwóch spółkach zależnych notowanych na rynku NewConnect: Codemedia i SMT Software w zamian za akcje emisji...
Share
dyalxdj

06.11. Warszawa (PAP) - Grupa ADV chce przejąć 100 proc. akcji w swoich dwóch spółkach zależnych notowanych na rynku NewConnect: Codemedia i SMT Software w zamian za akcje emisji połączeniowej - poinformowała Grupa ADV w komunikacie.

Po konsolidacji Grupa ADV zmieni swoją nazwę na Grupa SMT.

Zarząd Grupy ADV przekonuje, że w efekcie tych działań akcjonariusze mniejszościowi Codemedia i SMT Software otrzymają akcje bardziej płynne, notowane na rynku regulowanym GPW zamiast mało płynnych akcji na NewConnect, przekształcona Grupa SMT osiągnie znacznie większy wynik netto, możliwe będzie wdrożenie jasnej strategii długofalowego finansowania rozwoju grupy poprzez emisje akcji, kredyty bankowe i inne instrumenty i możliwe będzie też zwiększenie efektywności kosztowej w skali grupy.

W związku z planem konsolidacji Grupa ADV zwołała na 26 listopada NWZ spółki, które ma zdecydować o emisji akcji serii D, która zostanie wydana akcjonariuszom Codemedia i SMT Software. (PAP)

pr/

dyalxdj

Podziel się opinią

Share
dyalxdj
dyalxdj