Trwa ładowanie...
d4bhb3e
11-04-2016 10:18

Grupa Azoty dostarczy płynny nawóz RSM do Czech za ok. 80 mln zł

Warszawa, 11.04.2016 (ISBnews) - Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy i Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn podpisały kontrakt z Agro CS na dostawy i dystrybucję płynnego nawozu RSM do Czech, podała Grupa Azoty. Szacowana wartość kontraktu to 80 mln zł.

d4bhb3e
d4bhb3e

"Podpisana umowa opiewa na szacowaną wartość 80 mln zł - tym samym Puławy i Kędzierzyn będą kluczowymi dostawcami płynnego nawozu saletrzano-mocznikowego RSM na dla czeskich rolników" - czytamy w komunikacie.

Spółka podkreśla, że popyt na RSM wzrasta także w Polsce.

"Nasze plany na najbliższy okres to rozwój produktu poprzez jego wzbogacanie o mikro-elementy. Wspólnie z partnerami inwestujemy w terminale pośrednie, które w okresie, z jakim mamy obecnie do czynienia (sezon nawozowy) są kluczowym czynnikiem sukcesu, zapewniając rolnikowi właściwy serwis" - powiedział prezes Grupy Azoty Mariusz Bober, cytowany w komunikacie.

Obecne zdolności produkcyjne RSM w Puławach wynoszą blisko 1, 5 mln ton /rok, w Kędzierzynie - 100 tys. ton/rok, podano także.

d4bhb3e

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)

d4bhb3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bhb3e