Trwa ładowanie...
d1zaj8j

Grupa Azoty obejmie akcje PDH Polska za 5 mln zł

Warszawa, 25.11.2016 (ISBnews) - Zarząd Grupy Azoty zdecydował o zaangażowaniu kapitałowym w spółce PDH Polska poprzez objęcie 500 tys. akcji nowej emisji za 5 mln zł, podała spółka.

Share
d1zaj8j

"Na mocy podjętej uchwały postanawia się o przystąpieniu emitenta do spółki PDH Polska i objęciu 500 tys. akcji imiennych serii B PDH Polska nowej emisji o wartości nominalnej 10 zł każda, po cenie emisyjnej równej ich wartości nominalnej, w łącznej wysokości 5 mln zł oraz pokryciu ich w całości wkładem pieniężnym w terminie do 10 grudnia 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

PDH Polska realizuje w Policach projekt inwestycyjny obejmujący budowę instalacji odwodorniania propanu w celu produkcji propylenu w skali ponad 400 tys. ton/rok. Szacunkowa wartość inwestycji to 700 mln USD.

Na początku października br. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police podpisała z Grupą Azoty, jednostką dominującą, list intencyjny w sprawie zaangażowania kapitałowego Grupy Azoty w projekt PDH.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)

d1zaj8j

Podziel się opinią

Share
d1zaj8j
d1zaj8j