Trwa ładowanie...
d2jlkpx
13-11-2014 12:43

Grupa Azoty oczekuje utrzymania EBITDA na ubiegłorocznym poziomie w 2014 r.

Warszawa, 13.11.2014 (ISBnews) - Grupa Azoty jest zadowolona z wyników III kw. i liczy na utrzymanie wyniku EBITDA w całym 2014 r. na ubiegłorocznym poziomie, poinformował agencję ISBnews wiceprezes Andrzej Skolmowski.

Share
d2jlkpx

"Trzeci kwartał to okres przestojowy, więc siłą rzeczy te wyniki muszą być gorsze. Dlatego jesteśmy zadowoleni, bo pokazaliśmy podobne wyniki do roku ubiegłego, pomimo gorszej sytuacji rynkowej" - powiedział Skolmowski w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że w III kw. nastąpiło jedynie obniżenie EBIDTA z powodu gorszych cen.

"IV kw. będzie równie trudny, ale podtrzymujemy, że Grupa spodziewa się wypracowania zysku EBITDA na ubiegłorocznym poziomie" - powiedział Skolmowski.

Wynik EBITDA Grupy Azoty za 9 miesięcy br. wyniósł 690,58 mln zł wobec 749,96 mln zł rok wcześniej. W samym III kw. było to odpowiednio: 126,32 mln zł wobec 111,26 mln zł.

d2jlkpx

Prezes poinformował również, że Grupa nadal pracuje nad akwizycjami, a z 10 obserwowanych od około kwartału spółek "niektóre są bardziej odległe", a nad niektórymi Azoty "nadal pracują". Podkreślił, że sytuacja na rynku jest zmienna i wymaga ciągłej obserwacji.

W sierpniu wiceprezes Krzysztof Jałosiński informował, że Azoty spodziewają się dalszych ruchów konsolidacyjnych wśród europejskich producentów nawozów, a chcąc utrzymać drugą pozycję w Europie musi brać w tym procesie aktywny udział. Powiedział wtedy, że Grupa analizuje10 podmiotów pod kątem potencjalnych przejęć.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 9.821 mln zł w 2013 r.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

d2jlkpx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jlkpx