Trwa ładowanie...
d3g9nro

Grupa Azoty ZCh Police będą się starać o dwie kolejne koncesje wydobywcze w Senegalu

02.12. Warszawa (PAP) - Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police w najbliższym czasie będą się starać o kolejne dwie koncesje na wydobycie surowców w Senegalu - podała spółka w...

d3g9nro
d3g9nro

02.12. Warszawa (PAP) - Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police w najbliższym czasie będą się starać o kolejne dwie koncesje na wydobycie surowców w Senegalu - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Grupa Azoty zamierza rozwijać swoją działalność na terenie Senegalu. Chcemy rozszerzać obecnie przyznane koncesje poszukiwawcze i wydobywcze o pobliskie działki. Dodatkowo otrzymaliśmy propozycję pozyskania nowych koncesji" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Polic Krzysztof Jałosiński. W komunikacie dodano, że w najbliższym czasie spółka będzie starać się o kolejne dwie koncesje na wydobycie surowców.

"Dotychczas przyznane koncesje pozwalają nam na zaspokajanie bieżących potrzeb Zakładów. Tak jak zapowiadaliśmy zamierzamy w przyszłym roku wydobyć i dostarczyć do Polic 400 tys. ton fosforytów ze złóż, do których koncesje już pozyskaliśmy" - dodał Jałosiński.

W komunikacie poinformowano, że dzięki dostępowi do własnych surowców Police zaoszczędzą w 2014 r. ok. 30 mln zł. Spółka podała także, że Grupa Azoty planuje w ciągu najbliższych trzech lat uruchomić w Senegalu produkcję kwasu fosforowego, a następnie wytwórnię nawozową.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police rozpoczęły inwestycje w Senegalu od zakupu pod koniec sierpnia 55 proc. udziałów w spółce African Investment Group za 28,85 mln USD. Senegalska spółka posiada koncesje na dostęp do złóż fosforytów i ilmenitów w Senegalu. (PAP) jow/ jtt/

d3g9nro
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g9nro