Trwa ładowanie...
d1pl8zr

Grupa Duon: Cena w wezwaniu Fortum odpowiada wartości godziwej spółki

Warszawa, 15.01.2016 (ISBnews) - Zarząd Grupy Duon uważa, że cena za akcje zaoferowana w wezwaniu Fortum odpowiada wartości godziwej spółki, podała spółka.

Share
d1pl8zr

"Zgodnie z opinią o cenie akcji sporządzonej przez Rothschild w dniu 14 stycznia 2016 r., cena zaproponowana w wezwaniu za akcje odpowiada wartości godziwej spółki. Po zapoznaniu się z opinią o cenie akcji sporządzoną przez Rothschild i w oparciu o informacje przedstawione powyżej, jak również biorąc pod uwagę inne informacje znane zarządowi, zarząd stwierdza, że, w jego ocenie, cena za akcje oferowana przez wzywającego w wezwaniu odpowiada wartości godziwej spółki" - czytamy w komunikacie.

Fortum ogłosiło wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Grupy Duon po 3,85 zł za akcję. Okres zapisów rozpoczyna się 28 stycznia 2016 roku, a jego przewidywane zakończenie nastąpi 26 lutego 2016.

Wiceprezes Fortum Markus Rauramo wskazywał, że Grupa Duon stanowiłaby dobrą platformę wzrostu na polskim rynku detalicznym, a Fortum poszukuje sposobów szybszego rozwoju w obszarze nowych usług energetycznych dla klientów indywidualnych, społeczności lokalnych oraz firm.

d1pl8zr

Grupa Duon prowadzi sprzedaż energii elektrycznej i gazu ziemnego w Polsce na zasadzie TPA (Third Party Access), tj. poprzez sieci operatorów systemów przesyłowych i dystrybucyjnych. Jest jednym z największych podmiotów prywatnych prowadzących detaliczny obrót energią elektryczną i gazem. Ponadto, prowadzi hurtową sprzedaż energii elektrycznej i gazu. Spółka dostarcza także gaz sieciowy oraz skroplony (LNG) z wykorzystaniem swej własnej infrastruktury. Od 2007 roku spółka notowana jest na GPW.

(ISBnews)

d1pl8zr

Podziel się opinią

Share
d1pl8zr
d1pl8zr