Trwa ładowanie...
duwe3ul

Grupa Duon rozpoczyna przegląd opcji strategicznych, nie wyklucza inwestora

Warszawa, 27.10.2015 (ISBnews) - Grupa Duon zdecydowała o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych we wszystkich obszarach działalności biznesowej i nie wyklucza w tym procesie pozyskania inwestora strategicznego lub finansowego, bądź też zawarcia aliansu strategicznego, podała spółka.

Share
duwe3ul

"Zarząd spółki Grupa Duon S.A., mając na uwadze perspektywy dalszego rozwoju emitenta, informuje o podjęciu decyzji o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych we wszystkich obszarach działalności biznesowej emitenta. Na obecnym etapie różne opcje strategiczne będą rozważane, w tym poszukiwanie inwestora strategicznego (branżowego lub finansowego), jak i utrzymanie istniejącej rozproszonej struktury właścicielskiej, a także zawarcie aliansu strategicznego, dokonanie innej transakcji, jak również nie podjęcie żadnych działań" - czytamy w komunikacie.

Spółka zaangażowała Rothschild jako doradcę finansowego wspierającego zarząd przy przeprowadzeniu wyżej opisanego przeglądu.

"Żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji przez zarząd nie zostały dotąd podjęte i nie ma pewności, czy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości" - zaznaczono w komunikacie.

Grupa Duon jest jednym z wiodących prywatnych dostawców gazu ziemnego i energii elektrycznej w Polsce oraz liderem na rynku dystrybutorów i przewoźników skroplonego gazu ziemnego LNG. Od 2007 roku spółka notowana jest na GPW.

(ISBnews)

duwe3ul

Podziel się opinią

Share
duwe3ul
duwe3ul