Trwa ładowanie...

Grupa Eurocash przejmuje Frisco.pl. Wartość transakcji wyniosła 132,5 mln złotych

Grupa Eurocash nabyła 56 proc. akcji Frisco S.A. od funduszu MCI i stała się tym samym właścicielem sklepu internetowego. Wartość transakcji sięgnęła poziomu 132,5 mln złotych.

Grupa Eurocash przejmuje Frisco.pl. Wartość transakcji wyniosła 132,5 mln złotychŹródło: Frisco.pl
d15lax7
d15lax7

- Frisco.pl należy obecnie do liderów polskiego rynku e-grocery. Dzięki przejęciu Frisco S.A. nasza Grupa zyska wiedzę i szerokie doświadczenie w sprzedaży internetowej, co pozwoli nam na dalszy rozwój tego obszaru dla naszych klientów, właścicieli niezależnych sklepów detalicznych - mówi Jacek Owczarek, członek zarządu Grupy Eurocash, cytowany przez portal branżowy WiadomościHandlowe.pl.

Portal przypomina, że Grupa Eurocash była strategicznym akcjonariuszem Frisco od 2014 roku - od tamtego czasu posiadała 44 proc. akcji. W grudniu 2019 roku spółka postanowiła przejąć pozostałe 56 proc.

Nabycie Frisco było możliwie dzięki kredytowi, który spółce udzielił Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Grupa Eurocash na tę transakcję otrzymała w złotówkach ekwiwalent 50 mln euro.

Zobacz tez: Zmiany w rządzie? Minister finansów kandydatem na szefa EBOR. "Premier mnie poprosił"

"Środki te, poza nabyciem Frisco SA, zostaną wykorzystane również na zarządzanie kapitałem obrotowym w bieżącej działalności operacyjnej grupy" - czytamy w komunikacie spółki.

d15lax7

Eurocash również zawarł umowę o 3-letni kredyt rewolwingowy o kwocie łącznej 600 mln złotych. Kredyt ten był potrzebny w ramach "zmian w strukturze finansowania Grupy".

Czytaj też: Eurocash szykuje zwolnienia grupowe. Przejmie też dwóch franczyzobiorców Delikatesów Centrum

"Zawarta umowa pozwoli na refinansowanie obecnego zadłużenia z tytułu umowy kredytu zawartej w dniu 14 września 2015 r., której termin spłaty upływa w dniu 14 września 2020 r. Nowe umowy kredytowe przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa finansowania Grupy w długim okresie" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15lax7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15lax7