Trwa ładowanie...
d4ddh2d

Grupa Eurocash przejmuje Frisco.pl. Wartość transakcji wyniosła 132,5 mln złotych

Grupa Eurocash nabyła 56 proc. akcji Frisco S.A. od funduszu MCI i stała się tym samym właścicielem sklepu internetowego. Wartość transakcji sięgnęła poziomu 132,5 mln złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grupa Eurocash przejmuje Frisco.pl. Wartość transakcji wyniosła 132,5 mln złotych
(Frisco.pl)
d4ddh2d

- Frisco.pl należy obecnie do liderów polskiego rynku e-grocery. Dzięki przejęciu Frisco S.A. nasza Grupa zyska wiedzę i szerokie doświadczenie w sprzedaży internetowej, co pozwoli nam na dalszy rozwój tego obszaru dla naszych klientów, właścicieli niezależnych sklepów detalicznych - mówi Jacek Owczarek, członek zarządu Grupy Eurocash, cytowany przez portal branżowy WiadomościHandlowe.pl.

Portal przypomina, że Grupa Eurocash była strategicznym akcjonariuszem Frisco od 2014 roku - od tamtego czasu posiadała 44 proc. akcji. W grudniu 2019 roku spółka postanowiła przejąć pozostałe 56 proc.

Nabycie Frisco było możliwie dzięki kredytowi, który spółce udzielił Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Grupa Eurocash na tę transakcję otrzymała w złotówkach ekwiwalent 50 mln euro.

d4ddh2d

Zobacz tez: Zmiany w rządzie? Minister finansów kandydatem na szefa EBOR. "Premier mnie poprosił"

"Środki te, poza nabyciem Frisco SA, zostaną wykorzystane również na zarządzanie kapitałem obrotowym w bieżącej działalności operacyjnej grupy" - czytamy w komunikacie spółki.

Eurocash również zawarł umowę o 3-letni kredyt rewolwingowy o kwocie łącznej 600 mln złotych. Kredyt ten był potrzebny w ramach "zmian w strukturze finansowania Grupy".

d4ddh2d

Czytaj też: Eurocash szykuje zwolnienia grupowe. Przejmie też dwóch franczyzobiorców Delikatesów Centrum

"Zawarta umowa pozwoli na refinansowanie obecnego zadłużenia z tytułu umowy kredytu zawartej w dniu 14 września 2015 r., której termin spłaty upływa w dniu 14 września 2020 r. Nowe umowy kredytowe przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa finansowania Grupy w długim okresie" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ddh2d

Podziel się opinią

Share
d4ddh2d
d4ddh2d