Trwa ładowanie...
dpirlot
giełda

Grupa Kęty zakłada wzrost segmentu wyrobów aluminiowych o 10-15% w br. 

Warszawa, 25.04.2017 (ISBnews) - Zarząd Grupy Kęty zakłada wzrost Segmentu Systemów Aluminiowych o 10-15% w skali roku w 2017 r. oraz utrzymanie się cen aluminium na poziomie ok. 1850 - 1950 USD za tonę w perspektywie najbliższych kilku miesięcy, podała spółka. 

Share
dpirlot

"Zarząd Grupy Kety spodziewa się, iż w perspektywie najbliższego kwartału sprzedaż poszczególnych segmentów będzie kształtowała się w następujący sposób (w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego):
-Segment Wyrobów Wyciskanych - wzrost o ok 30 - 40%
-Segment Systemów Aluminiowych - wzrost o ok 10 - 15%
-Segment Opakowań Giętkich - wzrost o ok 20 - 25%" - czytamy w komentarzu zarządu do wyników.

Zarząd Grupy Kety zakłada, iż ceny aluminium utrzymają się na poziomie ok 1850 - 1950 USD za tonę w perspektywie najbliższych kilku miesięcy.

"Zarząd przypomina jednak, że ewentualny gwałtowny wzrost cen aluminium na LME może wpłynąć na przejściowe pogorszenie rentowności ze względu na fakt, iż podwyżki cen produktów są wprowadzane na rynek z jedno-, półtoramiesięcznym opóźnieniem w stosunku do ruchów cen aluminium na Londyńskiej Giełdzie Metali" - czytamy dalej.

dpirlot

Część pozycji jest również systematycznie zabezpieczana w perspektywie 6 -12 miesięcy, przy czym poziom zabezpieczenia waha się od 50 do 20% pozycji na dany miesiąc, podano także.

Spółka podała, że biorąc pod uwagę pozycje walutową grupy kapitałowej, ewentualne umocnienie złotego do euro będzie działało negatywnie dla poziomu sprzedaży i marż. Dlatego zamierza nadal utrzymywać część zadłużenia w walutach obcych oraz kontynuować politykę zabezpieczenia ryzyka walutowego transakcjami terminowymi.

"Ponadto na wynik finansowy mogą mieć wpływ wahania ukraińskiej waluty w związku z utrzymującym się poziomem zadłużenia pomiędzy ukraińskimi a polskimi spółkami grupy kapitałowej" - czytamy także.

Zarząd szacuje, iż poziom zadłużenia w przeciągu najbliższych trzech miesięcy pozostanie na zbliżonym do obecnego poziomie, podsumowano.

dpirlot

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2016 r. miała 2,29 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

dpirlot

Podziel się opinią

Share
dpirlot
dpirlot