Trwa ładowanie...
dw8cacd

Grupa Marvipol przedłuża strategiczną współpracę z Jaguar Land Rover

Warszawa, 01.06.2016 (ISBnews) - Jaguar Land Rover Ltd oraz British Automotive Polska (BAP), wchodząca w skład grupy Marvipol, zawarły umowę regulującą zasady współpracy producenta z BAP w charakterze generalnego importera samochodów Jaguar Land Rover na terenie Polski, podał Marvipol.

Share
dw8cacd

"Bazując na ustaleniach z producentem dotyczących warunków współpracy między JLR a BAP, zarząd giełdowej spółki ocenia, że Grupa ma potencjał by w latach 2016-2018 odnotować ponad 15% średniorocznego wzrostu sprzedaży (CAGR) samochodów Jaguar Land Rover" - czytamy w komunikacie.

"Nowa umowa otwiera kolejny etap niezwykle udanej, trwającej już od ponad dekady współpracy między Land Rover a Grupą Marvipol. Jaguar Land Rover to jeden z najdynamiczniej rozwijających się koncernów motoryzacyjnych, konsekwentnie umacniający swoją pozycję na światowym rynku motoryzacyjny. Jesteśmy dumni mogąc być uczestnikiem projektu globalnej ekspansji Jaguar Land Rover" - skomentował prezes Mariusz Książek, cytowany w komunikacie.

Prezes podkreślił, że strategicznym celem Grupy Marvipol jest utrzymanie pozycji jednego z najszybciej rozwijających się graczy na polskim rynku motoryzacyjnym.

W 2015 r. British Automotive Polska, generalny importer JLR, zwiększył sprzedaż samochodów Jaguar i Land Rover o 14%, do rekordowych 1,27 tys. samochodów. Motorami wzrostu sprzedaży byli ubiegłoroczni debiutanci - Jaguar XE, sedan klasy średniej premium oraz Discovery Sport - najmniejszy z modeli Land Rover, podano również.

dw8cacd

Strategia rozwoju Grupy Marvipol zakłada, że w 2016 r. dojdzie do podziału grupy, w efekcie którego na GPW notowane będą dwie, homogeniczne biznesowo spółki - deweloperska i motoryzacyjna. W ocenie zarządu spółki, proces podziału zakończy się w IV kwartale br., podano w informacji.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694,17 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

dw8cacd

Podziel się opinią

Share
dw8cacd
dw8cacd