Trwa ładowanie...
d1hg9n8

Grupa MNI ma zawrzeć przedwstępną umowę sprzedaży centrum kolokacji do 11 maja

Warszawa, 06.05.2015 (ISBnews) - MNI porozumiało się wstępnie z potencjalnym nabywcą co do warunków sprzedaży przez spółkę zależną MNI Centrum Usług centrum kolokacji, usytuowanego w Warszawie w dzielnicy Ursus. Przedwstępna umowa sprzedaży zostanie zawarta do dnia 11 maja, podała spółka.

Share
d1hg9n8

Wcześniej strony zawarły list intencyjny w tej sprawie.

Sprzedaż centrum kolokacji MNI CU ma być następnym krokiem, zmierzającym do dezinwestycji w obszarze telekomunikacji. Grupa sprzedała wcześniej: infrastrukturę sieci telekomunikacyjnej, obejmującą obszar dawnej sieci Telefonia Pilicka; infrastrukturę dawnej sieci telekomunikacyjnej Szeptel; sieci posthyperionowskiej w Przemyślu oraz biznesu opartego o WLR (usługa hurtowego dostępu do sieci).

Grupa podawała również, że zakładana suma kwot pochodząca z kolejnych etapów sprzedaży posiadanych aktywów telekomunikacyjnych, pomniejszona o zobowiązania wobec kontrahentów oraz banków, powiększona o przysługujące należności powinna osiągnąć poziom ok. 160 mln zł.

W skład grupy MNI wchodzą firmy działające w branży medialnej, w dziedzinie zaawansowanych usług dodanych do telefonii komórkowej, w telekomunikacji oraz turystyce. Spółka (początkowo jako Szeptel) jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1999 r.

(ISBnews)

d1hg9n8

Podziel się opinią

Share
d1hg9n8
d1hg9n8