Trwa ładowanie...
d1f73xb

Grupa Orbis może stracić w wyniku upadłości PBP Orbis max. 13,64 mln zł

29.09. Warszawa (PAP) - Grupa Orbis może potencjalnie stracić do 13,64 mln zł w wyniku upadłości Polskiego Biura Podróży Orbis, którego właścicielem jest fundusz Enterprise...

Share
d1f73xb

29.09. Warszawa (PAP) - Grupa Orbis może potencjalnie stracić do 13,64 mln zł w wyniku upadłości Polskiego Biura Podróży Orbis, którego właścicielem jest fundusz Enterprise Investors - poinformował Orbis w komunikacie.

"Pomimo faktu, że spółka ta ( Polskie Biuro Podróży Orbis - przyp. PAP) nie wchodzi w skład grupy kapitałowej Orbis, ze względów na łączące Orbis S.A. z tą spółką umowy pożyczek w wysokości 7,64 mln PLN oraz ze względu na udzielone poręczenie do wysokości 6 mln PLN dla gwarancji turystycznej, łączna maksymalna wysokość potencjalnych ryzyk związanych z ewentualną upadłością Polskiego Biura Podróży Orbis Sp. z o.o. (nowa nazwa uchwalona przez Zgromadzenie Wspólników w dniu 8 września br. to Polskie Biuro Podróży Traveltime Sp. z o.o.) zamyka się w kwocie 13,64 mln PLN" - napisano w komunikacie Orbisu.

Orbis dodał, że podjął decyzję o rozwiązaniu, ze skutkiem natychmiastowym, umowy licencyjnej zawartej z PBP Orbis, na podstawie której spółka ta korzystała za znaku "Orbis Travel".

d1f73xb

W środę Polskie Biuro Podróży Orbis poinformowało o złożeniu wniosku o upadłość.

"Bezpośrednią przyczyną zaistniałej sytuacji jest fakt, że obecny większościowy udziałowiec spółki, fundusz Enterprise Investors, podjął decyzję, że nie dofinansuje PBP Orbis, o czym poinformował zarząd spółki w dniu 14 września. Do samego końca zarząd PBP Orbis próbował uratować spółkę wdrażając plan restrukturyzacji oraz aktywnie poszukując nowego inwestora" - napisano w komunikacie PBP Orbis.

Orbis sprzedał biuro podróży funduszowi Enterprise Investors w styczniu tego roku. (PAP)

pel/ ana/

d1f73xb

Podziel się opinią

Share
d1f73xb
d1f73xb