Trwa ładowanie...
d2cnoxz

GUS: produkcja przemysłowa w listopadzie o 7,6 proc. wyższa rdr

W listopadzie br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 7,8 proc. w porównaniu z listopadem ub. roku, natomiast w produkcji budowlano-montażowej odnotowano wzrost o 1,2 proc. rdr. - podał w czwartek GUS.

Share
d2cnoxz

"W okresie styczeń-listopad br. produkcja sprzedana przemysłu była o 4,7 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 3 proc, natomiast produkcja budowlano-montażowa była o 3,3 proc. wyższa niż przed rokiem, kiedy notowano wzrost o 3,1 proc" - napisano w komunikacie Urzędu.

Jak wynika z wyliczeń Urzędu wzrost produkcji sprzedanej w stosunku do listopada ub. roku odnotowano w 30 (spośród 34) działach przemysłu.

Najbardziej wzrosła ona w dziale "pozostały sprzęt transportowy" - o 79,7 proc., pojazdów samochodowych, przyczep i naczep - o 14,7 proc., wyrobów farmaceutycznych - o 14,2 proc., wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych - o 13,7 proc.

d2cnoxz

O 12,9 proc. wzrosła produkcja mebli, następnie urządzeń elektrycznych - o 11,4 proc., poligrafii i reprodukcji zapisanych nośników informacji - o 10,7 proc, w produkcji wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny - o 9,9 proc. O 9,2 proc., wzrosła produkcja chemikaliów i wyrobów chemicznych.

Spadła produkcja sprzedana koksu i produktów rafinacji ropy naftowej - o 6,8 proc. oraz w wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę - o 1,9 proc.

GUS podał też, że według wstępnych danych produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w listopadzie br. o 7,8 proc. wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 0,3 proc.) i o 2,6 proc. niższa w porównaniu z październikiem br.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 5,2 proc. wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 0,7 proc. wyższym w porównaniu z październikiem br.

d2cnoxz

Podziel się opinią

Share
d2cnoxz
d2cnoxz