Trwa ładowanie...
d4hrfxi

GUS: Produkcja przemysłowa wzrosła we wrześniu w 26 z 34 działów przemysłu

Warszawa, 19.10.2016 (ISBnews) - Wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 26 spośród 34 działów przemysłu (w ujęciu rocznym) we wrześniu 2016 r., poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Share
d4hrfxi

Ogółem produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była we wrześniu br. o 3,2% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 4%) i o 10,4% wyższa w porównaniu z sierpniem br.

"W stosunku do września ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 26 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego - o 17,3% (wobec spadku o 6,1% przed rokiem), w produkcji wyrobów tekstylnych - o 16,3%, mebli - o 14%, maszyn i urządzeń - o 12,2%, wyrobów z metali - o 9,9%, pojazdów samochodowych, przyczep i naczep - o 8,4%, wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych - o 7,8%, artykułów spożywczych - o 6,5%" - czytamy w komunikacie.

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z wrześniem ub. roku, wystąpił w 8 działach, m.in. w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę - o 11,6%, w produkcji chemikaliów i wyrobów chemicznych - o 2,2% oraz koksu i produktów rafinacji ropy naftowej - o 2,1%, podał też Urząd.

"W stosunku do września ub. roku spadek produkcji odnotowano we wszystkich działach budownictwa, przy czym w podmiotach, których podstawowym rodzajem działalności jest wykonywanie obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 22,5%, w jednostkach w zajmujących się głównie robotami budowlanymi specjalistycznymi - o 11,1%, a w specjalizujących się we wznoszeniu budynków - o 8,6%" - czytamy dalej.

(ISBnews)

d4hrfxi

Podziel się opinią

Share
d4hrfxi
d4hrfxi