Trwa ładowanie...
d1ojfft
21-11-2016 14:30

GUS: Sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 4,6 proc. rdr (opis)

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w październiku wzrosła o 4,6 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym o 3 proc. - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Wzrost sprzedaży zanotowały m.in podmioty handlujące żywnością.

d1ojfft

Jak wyliczył Urząd, sprzedaż detaliczna mierzona w cenach stałych w październiku br. była wyższa w skali roku w większości grup.

Najwyższy wzrost odnotowano w podmiotach prowadzących tzw. pozostałą sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach - o 14,2 proc. wobec wzrostu o 3,8 proc. przed rokiem). Większa też była sprzedaż w podmiotach handlujących żywnością, napojami i wyrobami tytoniowymi - o 3,7 proc. wobec wzrostu o 4,1 proc. przed rokiem - oraz paliwami stałymi, ciekłymi i gazowymi (o 0,9 proc. wobec wzrostu o 0,5 proc.).

Spadek sprzedaży nastąpił w jednostkach zaklasyfikowanych do grupowań: "pozostałe" (o 8,6 proc.) oraz "pojazdy samochodowe, motocykle, części" (o 2,5 proc).

W pozostałych grupach w sprzedaży detalicznej ogółem wysoki wzrost odnotowano w podmiotach zajmujących się sprzedażą farmaceutyków, kosmetyków i sprzętu ortopedycznego (o 16,5 proc.) oraz w jednostkach handlujących tekstyliami, odzieżą i obuwiem (o 13,6 proc.).

W okresie styczeń - październik br. wzrost sprzedaży detalicznej w skali roku wyniósł 5,5 proc. wobec wzrostu o 3,4 proc. w 2015 r.

d1ojfft
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ojfft