Trwa ładowanie...
dvpxcfs

GUS: Wskaźnik koniunktury w przemyśle wzrósł do 5,4 pkt w kwietniu

Warszawa, 22.04.2016 (ISBnews) - Wskaźnik ogólnego klimatu w przetwórstwie przemysłowym ukształtował się w kwietniu br. na poziomie plus 5,4 pkt wobec plus 4,9 pkt w marcu, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Share
dvpxcfs

Poprawę koniunktury sygnalizuje 16,2% badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie - 10,9% ( przed miesiącem odpowiednio 16,9% i 12,0%). Pozostałe przedsiębiorstwa uważają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"W większości działów przetwórstwa przemysłowego oceny ogólnego klimatu koniunktury są pozytywne. Najbardziej optymistyczne opinie dotyczące koniunktury formułują producenci chemikaliów i wyrobów chemicznych (plus 22,0 w kwietniu, plus 24,0 w marcu - oceny te są lepsze niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku), wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych (plus 19,4 w kwietniu, plus 19,8 w marcu - poprawa w stosunku do opinii z kwietnia ostatnich siedmiu lat), wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych (plus 18,1 w kwietniu, plus 14,0 w marcu - oceny te są zbliżone do odnotowanych w kwietniu dwóch poprzednich lat), wyrobów farmaceutycznych (plus 18,0 w kwietniu, plus 17,2 w marcu - oceny te są lepsze niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat), mebli (plus 17,2 w kwietniu, plus 20,5 w marcu - poprawa w stosunku do opinii z kwietnia ostatnich ośmiu lat), pozostałego sprzętu transportowego (plus 16,7 w kwietniu, plus 16,4 w marcu - oceny te są lepsze niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku)"
- czytamy w komunikacie.

Negatywne oceny koniunktury sygnalizują sygnalizują producenci odzieży (minus 8,5 w kwietniu, minus 8,3 w marcu - opinie te są mniej pesymistyczne niż w analogicznym miesiącu ostatnich siedmiu lat), skór i wyrobów ze skór (minus 7,7 w kwietniu, minus 1 w marcu, podał też Urząd.

(ISBnews)

dvpxcfs

Podziel się opinią

Share
dvpxcfs
dvpxcfs