Trwa ładowanie...

Gwałtowny wzrost zakażeń. Apel ministra: wyślijcie pracowników na pracę zdalną

- Administracja publiczna ma pracować zdalnie, tam gdzie to możliwe. Apeluję też do innych pracodawców o tworzenie bezpiecznego środowiska pracy - przekazał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Piąta fala koronawirusa dotarła do Polski. Najnowsze dane są tak dramatyczne, że zdecydował się je osobiście przedstawić minister zdrowia Adam Niedzielski. - To wzrost o 90 proc. tydzień do tygodnia - stwierdził minister zdrowia.

"Ten wynik jest większy niż statystyki monitorowane podczas 4 fali na jesieni ubiegłego roku. To wzrost o 90 proc. tydzień do tygodnia" - powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski "Ten wynik jest większy niż statystyki monitorowane podczas 4 fali na jesieni ubiegłego roku. To wzrost o 90 proc. tydzień do tygodnia" - powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski Źródło: KRPM, fot: Krystian Maj KPRM
d3478ex
d3478ex

- Jeżeli te trendy się utrzymają, to w przyszłym tygodniu możemy mieć do czynienia nawet z 50 tysiącami zakażeń dziennie - dodał.

Wzrost o 90 proc. tydzień do tygodnia

Mamy 30 586 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Ten wynik jest większy niż statystyki monitorowane podczas 4 fali na jesieni ubiegłego roku. To wzrost o 90 proc. tydzień do tygodnia - stwierdził Niedzielski. - Nie tylko wkroczyliśmy w 5 falę, ale prognozujemy, że będzie ona się bardzo dynamicznie rozwijała. Omikron stał się faktem - dodał.

Fala Omikronu już w Polsce? "Żadne nasze zalecenia nie weszły w życie"

Zmarło 375 osób chorych na COVID-19. Jak uściślił resort, "z powodu COVID-19 zmarło 75 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 300 osób".

d3478ex

Szef resortu zdrowia był pytany na konferencji prasowej w Warszawie m.in. o zdalną pracę osób spoza administracji. Wcześniej minister zapowiedział, że w administracji publicznej, tam gdzie to możliwe, nastąpi przejście na pracę zdalną.

- Jeżeli chodzi o pracę zdalną, to będzie na dniach, tak jak przygotujemy rozporządzenie, ono w zasadzie dziś będzie gotowe, ale musi przejść kroki proceduralne związane chociażby z obiegiem w Radzie Ministrów – powiedział minister.

Prośba Niedzielskiego do pracodawców

- Jeżeli chodzi o kwestie pracy zdalnej u innych pracodawców niż administracja publiczna to jest apel, bo wszelkie kroki wymagałyby zmiany ustawy – wskazał.

- W poczucie odpowiedzialności za pracowników, w poczuciu odpowiedzialności za sytuację epidemiczną w środowisku pracy zwracam się z prośbą, apelem, by to bezpieczne środowisko pracy tworzyć – zaznaczył.

d3478ex

Minister zdrowia przypomniał, że restrykcje wciąż obowiązują. Nowych restrykcji nie będzie. - Nie jest sztuką obniżyć limity, ale dostarczenie konstrukcji prawnych, które nie zostawią wątpliwości co do stosowania obecnych zasad i sprawdzania certyfikatów covidowych - dodał.

- Musimy wracać do ścisłego przestrzegania reżimu DDM, czyli stosowania przede wszystkim maseczek, zachowywania dystansu, zwiększonej częstotliwości dezynfekcji rąk - zaznaczył.

System opieki zdrowotnej przed wielką próbą

Obecnie w szpitalach dla osób chorych na COVID przeznaczonych jest 30 248 łóżek. Korzysta z nich 14 005 pacjentów zakażonych (o 393 mniej niż dobę wcześniej).

Dla najciężej chorych przygotowano 2730 respiratorów. Korzysta z nich 1391 pacjentów (o 30 mniej niż dobę wcześniej).

d3478ex

Kwarantanną objęto 493 483 osoby (o ponad 115 tys. więcej niż dobę wcześniej).

Z danych resortu wynika, że od początku epidemii potwierdzono zakażenie koronawirusem u 4 373 718 osób. Wyzdrowiało 3 808 089 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3478ex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3478ex