Trwa ładowanie...
dhq6x3r

Halicki: debiut Banku Pocztowego na GPW na początku października (krótka2)

Giełdowy debiut Banku Pocztowego jest możliwy na początku października - zapowiedział w czwartek szef Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki.
Share
dhq6x3r

"Dzisiaj rozpoczął się bardzo konkretny - rozpisany na konkretne tygodnie - proces (IPO - pierwsza oferta publiczna), który zakończy się debiutem (Banku Pocztowego - PAP) na początku października" - podkreślił w czwartek na konferencji prasowej w siedzibie GPW minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki.

Szef resortu skarbu Włodzimierz Karpiński ocenił, że to dobra wiadomość dla polskiego rynku kapitałowego, klientów Banku Pocztowego, Poczty Polskiej, ale także dla całej polskiej gospodarki. Minister skarbu liczy na zainteresowanie inwestorów indywidualnych ofertą publiczną.

Bank w drodze przetargów wybrał konsorcjum oferujących: Pekao Investment Banking, Ipopema Securities, Dom Maklerski PKO Banku Polskiego oraz Societe Generale Corporate & Investment Banking. Doradcą prawnym jest międzynarodowa kancelaria Weil, Gotshal & Manges.

dhq6x3r

Podziel się opinią

Share
dhq6x3r
dhq6x3r