Trwa ładowanie...
d1me1x4

Hawe podpisało list intencyjny ws. budowy sieci FTTH na Ursynowie

15.10. Warszawa (PAP) - Hawe podpisało list intencyjny z Urzędem Dzielnicy Ursynów na budowę sieci FTTH na Ursynowie - poinformował na konferencji Krzysztof Witoń, prezes Hawe....

d1me1x4
d1me1x4

15.10. Warszawa (PAP) - Hawe podpisało list intencyjny z Urzędem Dzielnicy Ursynów na budowę sieci FTTH na Ursynowie - poinformował na konferencji Krzysztof Witoń, prezes Hawe. Spółka chce zainstalować 5.000 linii, a koszt jednej to 600-800 zł.

"Podpisaliśmy dzisiaj list intencyjny z Urzędem Dzielnicy Ursynów w sprawie budowy sieci FTTH" - powiedział Witoń.

"Partnerem technologicznym projektu będzie Huawei, a Hawe wykorzysta istniejącą już infrastrukturę teletechniczną należąca do Orange" - dodał.

Witoń poinformował, że wkrótce rozpocznie się badanie zainteresowania projektem wśród mieszkańców i firm branżowych.

d1me1x4

"Inwestycja będzie początkowo w całości sfinansowana przez Hawe ze środków własnych. Następnie włączy się nasz partner technologiczny"- powiedział.

Obecny na konferencji burmistrz Dzielnicy Ursynów Piotr Guział poinformował, że decyzja o doprowadzeniu sieci do budynków należy do kilkudziesięciu spółdzielni mieszkaniowych.

"Przeprowadziliśmy sygnalne, nieoficjalne rozmowy z zarządami spółdzielni i oceniam je jako dobre" - powiedział Guział.

Hawe ocenia, że na Ursynowie może zostać zainstalowanych ok. 5.000 linii, a koszt jednej to ok. 600-800 zł.

d1me1x4

"Zakładamy, że na Ursynowie zainstalujemy ok. 5.000 linii, a koszt jednej wyniesie ok. 600-800 zł" - powiedział Witoń.

"Do końca roku chcemy zakończyć konsultacje i uzgodnienia. Liczymy, że prace nad realizacją projektu zakończą się w 2014 r." - dodał.

W strategii na lata 2013-2017 Hawe podało, że w roku 2017 chce mieć 0,7 mln linii w technologii FTTH, a cel dziesięcioletni to 1,2 mln linii w tej technologii.

Sieć FTTH (Fiber To The Home) to sieć w której światłowód doprowadzony jest bezpośrednio do mieszkania, domu jednorodzinnego, czy biura. (PAP)

mj/ jow/ jtt/

d1me1x4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1me1x4