Trwa ładowanie...
d2nonhn
29-03-2016 11:36

Hawe złożyło wniosek o zmianę zarządcy sanacyjnego

Warszawa, 29.03.2016 (ISBnews) - Hawe złożyło wniosek o zmianę zarządcy sanacyjnego i powołania do tej funkcji kancelarii PMR Restrukturyzacje, która pełni już rolę zarządcy sanacyjnego w Hawe Telekom, wynika z komunikatu spółki. Zdaniem zarządu Hawe, wyznaczenie tego samego zarządcy dla postępowań sanacyjnych w Hawe oraz Hawe Telekom pozwoli na szybkie i zakończone sukcesem przeprowadzenie restrukturyzacji z korzyścią dla wierzycieli.

d2nonhn

"Wniosek złożony zgodnie z art. 28 ust. 1 pkt. 4 ustawy Prawo Restrukturyzacyjne, dotyczy zmiany dotychczasowego zarządcy ustanowionego w postępowaniu sanacyjnym i powołania do tej funkcji kancelarii PMR Restrukturyzacje S.A. Wniosek ten zyskał poparcie wierzycieli Hawe, reprezentujących ponad 30% ogólnej sumy wierzytelności" - czytamy w komunikacie.

Kancelaria PMR Restrukturyzacje pełni już rolę zarządcy sanacyjnego w Hawe Telekom. W dokumencie popierającym wniosek złożony do sądu, wierzyciele stwierdzają, że powołanie jednego zarządcy do obydwu postępowań sanacyjnych pozwoli zintegrować i sprawniej przeprowadzić restrukturyzację całej grupy kapitałowej, podano również.

"Zdaniem zarządu Hawe, wyznaczenie tego samego zarządcy dla postępowań sanacyjnych w Hawe oraz Hawe Telekom pozwoli na szybkie i zakończone sukcesem przeprowadzenie restrukturyzacji z korzyścią dla wierzycieli obu podmiotów. Efektem skoordynowanych działań będzie wprowadzenie w życie planu restrukturyzacji, mającego na celu rozłożoną w czasie obsługę zadłużenia i stopniowe oddłużenie obu spółek" - czytamy dalej.

W ocenie zarządu spółki, kancelaria PMR Restrukturyzacje podziela przekonanie, że skuteczna sanacja jest możliwa, a kondycja Hawe i Hawe Telekom rokuje osiągniecie tego celu. Zarządca jest zdeterminowany, aby przeprowadzić proces sanacji, co pozwoli na prowadzenie działalności operacyjnej i generowanie środków na spłatę długu. Wymaga to jednak szerokiego spojrzenia na sytuację w całej grupie, ścisłej współpracy z wierzycielami obu spółek przy wypracowywaniu propozycji układowych, które uwzględniać będą ich wzajemnie zadłużenie oraz wpływ na siebie. Wspólny zarządca zapewni sprawny przebieg tego procesu, podkreślono w informacji.

d2nonhn

"W dokumentach dołączonych do wniosku, wierzyciele wskazują, że PMR Restrukturyzacje posiada praktyczne doświadczenie w przeprowadzaniu restrukturyzacji. Jako zarządca nad Hawe Telekom kancelaria zyskała głębokie rozeznanie wszystkich aspektów operacyjnych działalności spółki, która posiada kluczowe aktywa grupy i ma możliwość generowania przychodów na spłatę zobowiązań. Zdaniem wierzycieli zarządca powinien sprawować także kontrolę nad pozostałymi spółkami grupy, co zapewni przygotowanie optymalnego planu restrukturyzacyjnego i wypracowanie propozycji układowych" - zaznaczono również.

Nowe prawo restrukturyzacyjne, u którego podstaw leży ochrona przedsiębiorstw i niedopuszczenie do pokrzywdzenia wierzycieli, umożliwiło zarządowi uruchomienie na początku marca br. postępowania sanacyjnego. Większość wierzycieli dostrzega w nim większy potencjał na odzyskanie kapitału niż w przypadku postępowania upadłościowego, proponowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Zarząd wyraża nadzieję, że wkrótce i agencja podejmie konstruktywne rozmowy nad planem restrukturyzacyjnym, podsumowano w informacji.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

d2nonhn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nonhn