Trwa ładowanie...
d16qu4g

Henkel Polska liczy na jednocyfrowy wzrost przychodów i zysku netto w 2011 roku

01.03. Warszawa (PAP) - Henkel Polska, producent kosmetyków, środków czystości oraz klejów, planuje w 2011 roku zwiększyć swoje przychody i zysk netto w tempie jednocyfrowym -...

d16qu4g
d16qu4g

01.03. Warszawa (PAP) - Henkel Polska, producent kosmetyków, środków czystości oraz klejów, planuje w 2011 roku zwiększyć swoje przychody i zysk netto w tempie jednocyfrowym - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej prezes spółki Janusz Gołębiowski.

W 2010 roku Henkel Polska zanotował wzrost przychodów o 4,8 proc. do 1,67 mld zł i zysku netto o 13 proc., do 88,5 mln zł.

"Przez ostatnie kilkanaście miesięcy stawaliśmy przed wieloma wyzwaniami biznesowymi, w niektórych segmentach dały się odczuć skutki spowolnienia gospodarczego. W tym roku zakładamy jednocyfrowy wzrost przychodów i tak samo zakładamy jednocyfrowy wzrost zysku netto" - powiedział Gołębiowski.

Gołębiowski poinformował, że w 2010 roku Henkel przeznaczył na inwestycje w swoich zakładach produkcyjnych 23 mln zł. Podobnej wielkości nakłady inwestycyjne spółka poniosła w poprzednich latach.

Wydatki w 2010 roku objęły przede wszystkim inwestycje w uruchomienie w Raciborzu nowej linii produkcyjnej Bref WC w postaci kulek oraz modernizację suszarni piasku w zakładach chemii budowlanej we Wrzącej.

Henkel prowadzi działalność w trzech obszarach: higieny w domu, higieny osobistej oraz klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych. (PAP)

pr/ asa/

d16qu4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16qu4g